football chairman pro

Uygulama açıklaması: 

football chairman, amatör ligde sıfırdan alacağınız klübünüzü eğer başarabilirseniz avrupanın zirvesine adım adım çıkarabileceğiniz, bu yolda gerçek bir başkan nelerle ilgileniyorsa o işlerle başetmeniz gereken bir klüp başkanlığı oyunudur. peki neler bunlar?
menejerlerle gerilimli ilişkiler. başarılı olanı ödüllendir, başarısız olanı kov ve klübün geleceği için menejerlerin gönlünü hoş tutmaya çalış. üstelik her menejerin farklı bir diziliş tercihi var. uygun oyuncuları transfer etmelisin.
sadece onlar mı?!klübe gelir getiren taraftarla da ilişkiler önemli... taraftar her zaman iyi transfer, başarılı takım ama ucuz bilet ister. iki uzlaşmaz grubu idare edebilecekmisin?
ya mali tablo? oyuncu traansferleri, sponsorluk anlaşmaları, altyapı yatırımları. düzenli bir başarı için mali durumunun takımını destekleyebilmesi gerekir.
bitmedi... oyuncular da ayrı bir mesele. her oyuncunun farklı kişilik özellikleri var. motivasyon için kesenin ağzını açıp prim vermen gerekebilir, disiplinsiz oyuncuları cezalandırman da. fakat, kasadaki paranın sonsuz olmadığını ve hiç bir oyuncunun cezalandırılmaktan hoşlanmadığını unutmamalısın.
hepsinin üstesinden gelebilirsen, klübünü avrupanın devleri arasına yazdırmak ödülün olacak. lig şampiyonlukları, yerel ve uluslararası kupalar... bunların hepsini istersen oyuncu alıp satarak, istersen de altyapını güçlendirerek başarabilirsin. sadece sabır!

oyunun dikkat çeken başka özellikleri de var.
*kullanıcıların oluşturduğu, aralarında türkiyenin de olduğu bir çok ülke liglerini içeren veri tabanlarını yükleyebilir, dilersen online editör ile kendin de oluşturabilirsin.
*maçları yavaş ya da hızlı oynatabilir, istersen sadece skorlarını görebilirsin.
*klübünün başarılarını, istatistiklerini şanlı tarihini her an görebilirsin.
*bir klübe fazladan sermaye gelmesi hoştur. istersen klübe sıcak para sokabilirsin, fakat paranın her zaman başarı demek olmadığını ve bunu yapmadan da başarabileceğini unutma.
*klübünün tesislerine ve altyapı sistemine yatırım yapmak her zaman akıllıcadır. etkisini göreceksin...
*dünya yıldızları bir klüp için her zaman vitrindir. eğer onlardan bir yada birkaçı senin oyuncunsa popülariten artacaktır.
*her şey her zaman iyi gitmez. oyuna başlarken kendin için, para sıkıntısı, transfer ambargosu, taraftarla problemler gibi meydan okuma senaryoları seçebilirsin.

erişilebilirlik notları

uygulama kullanılabilir olmakla birlikte, bazı kontrollerin seçili olup olmadıklarını anlamak mümkün olmadığından, önce başka bir kontrolü daha sonra da tercih edeceğimiz kontrolü seçmek iş gören bir yöntem şimdilik.

uygulama yorumu

oyunun artıları eksileri var elbet. eksileri: oyuncu, menejer, taraftar ve başkan arasındaki ilişkiler pek çeşitli değil. dolayısıyla bir kısır döngü var. sportif tarafı pek tatmin edici sayılmaz. fakat, özellikle ekonomik tarafı bu oyunu cazip kılıyor. bir de, oynamaya başladığınızda fazla meşgul ediyor, çok zaman istiyor. son olarak, oyunun pro sürümünü satın almanızı ama extra para satın almamanızı öneriyorum. dolu bir kasa hem kısa sürede başarı getirmiyor hem de hesabı kitabı bıraktırdığı için kötü.

Uygulama kategorisi: 

Oyunlar

Uygulama erişilebilir mi?: 

Kullanılabilir durumda

Düğme etiketleri: 

Tüm butonlar etiketli

Uygulama ücretli mi?: 

Ücretli