firefox lockwise

Uygulama açıklaması: 

firefox lockwise, mozilla tarafından geliştirilmiş firefox şifre yöneticinizdir. bu uygulamayla firefox hesabınızda kayıtlı parolalar tüm cıhazlarınızda sizinle ve güvende. uygulamayı kullanarak:
#parolalarınıza yalnızca siz, sadece siz erişin!
#firefox parolalarınızı güvenli biçimde takip edin ve onları tüm cıhazlarınızda gerekli uygulamalara ve web sitelerine girin.
#iOS otomatik doldurma entegrasyonu ile, web siteleri için oluşturduğunuz kullanıcı bilgilerini rahatça çağırın ve oturum açma formlarını güvenli şekilde otomatik doldurun. benzer şekilde kullanıcı bilgilerinizi web tarayıcılara ve uygulamalara yapıştırılmak üzere kopyalayın.
#parolalarınızı, firefox hesabı güvenliğine ek olarak yerleşik TouchID ve FaceID ile koruyun.
kullanıcı bilgilerinizde yaptığınız her türlü değişiklik ve yeni kullanıcı bilgilerinin senkronize olabilmesi için cıhazlarınızda firefox oturumunun açık olduğundan emin olun!

erişilebilirlik notları

uygulama VoiceOver ile tamamen erişilebilir.

uygulama yorumu

piyasada farklı platformlarda ve konseptte çok fazla parola yöneticisi var. bu bağlamda lockwise; aktif olarak firefox kullanan, yerimlerini, sekmelerini vs firefox hesabıyla senkronize edenler için düşünülmüş daha dar kapsamlı bir parola yöneticisi. yani, uygulamaya firefox parola yöneticisi olarak bakmak gerekiyor. fakat ben ilkesel olarak tarayıcılarda parola tutmaktan hoşlanmıyorum, öte yandan tarayıcı merkezli bir parola yönetim senaryonuz varsa gayet iş görecektir. iOS otomatik doldurma özelliğine destek veriyor olması da uygulamanın konforunu arttırıyor ve firefox dışında örneğin safari'de kullanılma olanağı veriyor.

Uygulama kategorisi: 

Üretkenlik

Uygulama erişilebilir mi?: 

Tamamen erişilebilir

Düğme etiketleri: 

Tüm butonlar etiketli

Uygulama ücretli mi?: 

Ücretsiz