firefox focus

Uygulama açıklaması: 

firefox focus, gizlilik ve güvenlik odaklı hafif bir web tarayıcısıdır. web tarayıcı deneyimini kökten değiştiren firefox'un daha kısıtlı ama gizlilik ayarlarının öntanımlı geldiği bir sürümüdür. firefox focus ile; reklamsız web deneyiminin keyfini çıkarabilecek, otomatik olarak web geçmişinizi temizlemiş olacak ve gizliliğinizi ihlal eden izleyicilerin çerezlerinden kurtulacaksınız. bu yolla temiz ve pürüzsüz bir web deneyimine erişeceksiniz. tüm bunlara ek olarak safari entegrasyonu ile de firefox focus içerik engelleme yeteneklerini safaride de kullanabileceksiniz. yani, safari tarayıcısına içerik engelleyici olarak ekleyebileceksiniz. bir çok web tarayıcı güvenli-gizli tarama modları sunuyor ve gelişmiş gizlilik ayarları barındırıyor olsa da tüm bu ayarlar önceden yapılandırılmamıştır ve çoğu zaman yapılandırılmaları ve istikrarlı kullanılmaları zahmetlidir. firefox focus ise öntanımlı olarak gizlilik yetenekleriyle gelmektedir. üstelik mozilla farkıyla.

erişilebilirlik notları

uygulama otomatik adres tamamlamadaki sorun dışında erişilebilir görünüyor. o sorunu da, ayarlardan otomatik adres tamamlamayı kapayarak aşabilirsiniz.

uygulama yorumu

açıklamada da okuduğunuz gibi gizlilik odaklı tam anlamıyla siteye gir çık tarayıcısı. zaten çoklu sekme desteği gibi fonksiyonlar da yok. kısacası spesifik web tarama işleri için cıhazda bulunmasını önerebileceğim bir tarayıcı. elbet, içerik engelleyici olarak safari içinden de kullanmak bir seçenek.

Uygulama kategorisi: 

Yardımcılar

Uygulama erişilebilir mi?: 

Kullanılabilir durumda

Düğme etiketleri: 

Tüm butonlar etiketli

Uygulama ücretli mi?: 

Ücretsiz