fast random number generator

Uygulama açıklaması: 

fast random number generator, kullanımı kolay olmasına rağmen işlevsel olmayı başarmış bir rastgele sayı üretecidir. uygulamayı kullanarak belirlediğiniz aralıktan rastgele bir sayı üretebileceğiniz gibi(örneğin, 1 ile 50 arasında 9), yine sizin belirlediğiniz bir aralıktan yine sizin tercih ettiğiniz kadar sayıyı içeren çoklu sayı setleri(örneğin 1 ile 50 arasında 8 rastgele sayı: 3 8 14 22 28 37 45 50) oluşturmanız da mümkündür. ek olarak sayı setleri oluşturulurken sayı tekrarını önleyebilir(örneğin: önceki parantezdeki 8 sayı da birbirinden farklıdır), birbirini takip eden sayılar arasındaki minimum farkı belirleyebilir ve sayılar arasında bulunmasını istediğiniz özel karakterleri(örneğin: 3, 8, 14, 22, 28, 37,45, 50) ayarlayabilirsiniz. çoklu sayı üreteci ile tek seferde tekrarsız şekilde üretilebilecek sayı adedi 7000 ile, tekrarlı şekilde üretilebilecek sayı adedi 12000 ile sınırlıdır. uygulama bu özellikleriyle sayı üretmede oldukça esnek bir yol sunmaktadır.

fast randrom number generator sayı üreteci işlevlerine ek olarak ürettiğiniz sayıları diğer uygulamalarla paylaşmanıza, sonuçları otomatik olarak panoya kopyalamanıza, üretilen sayıları artan veya azalan sırayla listelemenize ve belirlediğiniz parametreleri kaydetmenize izin verir. tüm bu özellikler, uygulamanın çekiliş yapmak, nesneleri numaralamak ve benzeri senaryolarda güçlü bir çözüm olmasını sağlar.

erişilebilirlik notları

uygulamanın biri bug olmak üzere üç erişilebilirlik kusuru var.
1. çoklu sayı üretecinde metin kutularını düzenleyebilmek için çift dokunmayı tekrarlamak gerekiyor.
2. iOS 13 etkisiyle olacak uygulama öğelerine doğrudan dokunmak yeterince pürüzsüz değil. bu da özellikle klavyeden diğer alanlara süpürmeden hızlı geçiş yapmayı kısmen zorlaştırıyor.
3. uygulamayı sayı üretme parametrelerini hatırlayacak şekilde ayarladıysanız "generate numbers" butonuna hiç bir şekilde ulaşamıyorsunuz.

uygulama yorumu

basit bir araç. fakat yine de benzerlerine oranla işlev bakımından kısmen daha esnek olduğunu da eklemeliyim. öte yandan erişilebilirlik notlarının 2. ve 3. maddelerideki önemli bug ve arayüz eksiklikleri, birden fazla parametre seti kaydedilememesi gibi eksileri var.
uygulama ücretsiz olmakla birlikte, reklamları kaldırmak için uygulama içi satın alım yapmak gerekiyor.

Uygulama kategorisi: 

Yardımcılar

Uygulama erişilebilir mi?: 

Kullanılabilir durumda

Düğme etiketleri: 

Tüm butonlar etiketli

Uygulama ücretli mi?: 

Ücretsiz