English standard version

Uygulama açıklaması: 

İncil'in ESV olarak da bilinen popüler ingilizce çevirisini okumak için basit ve standart bir araç. Uygulama ile ESV incil çevirisini okuyabilirr;
Okuma planları ile incil çalışmanızı organize ve disiplinli hale getirebilir;
kitaplar ve bölümler arasında rahatça geçiş yapabilir;
parça ve bölümleri dilediğiniz şekilde paylaşabilir;
incil metni içinde arama gerçekleştirebilir;
dilediğiniz parçaya yer imi koyabilir;
dilediğiniz parçayı vurgulayabilir ve üzerinde notlar alabilir;
kişisel okuma notları tutabilir;
yazıtipi ve tema gibi görsel ayrıntıları kişiselleştirebilir;
Günlük kısa incil pasajlarıyla çalışabilir;
Quizlerle incil bilginizi sınayabilir;
İncil ve hristiyanlık temalı videolara göz atabilir;
Hristiyan özel günlerini takvimden takip edebilirsiniz.

erişilebilirlik notları

uygulama VoiceOver ile kullanılabilir gözükse de aşağıdaki ipuçlarına dikkat etmek gerekiyor.
1. Uygulamanın okuma ve bölüm değiştirme mekaniğinde önemli sorunlar var. En başta önceki ve sonraki bölüm butonları sayfa yapısını bozuyor ve metinlerin sırası kayıyor. Bu sorunla karşılaşmamak için bölüm değiştirme işlemini "settings" butonunu çevreleyen kitap adı ve bölüm numarası butonlarını kullanarak yapmak gerekiyor. Ancak burada da şöyle bir sorun var; bu butonlar zaman zaman ekrandan kayboluyor ve VoiceOver navigasyonunda gözükmüyor. Bu sorunu aşmak için de ilk ve son öğe komutlarıyla navigasyonu zorlamak iyi bir fikir olabilir. Fakat kesin çözüm için tek parmakla ekranın üst köşelerine doğru hareket ederek "settings" butonunu görünür kılmak ve daha sonra süpürme komutlarıyla bölüm numarası butonunu yakalamak gerekecektir.
2. Uygulamada zaman zaman açılan alt menüler ekranın çok uzak noktalarına düşüyor, her hangi bir uyarı da almadığımızdan o yöne doğru navigasyon yapmadıkça alt menüleri göremeyebiliyoruz.
3. İlk iki maddede yazdığım navigasyon yönü ve tetikleme sorunlarının görüldüğü bir başka ekran da vurgulama ve not alma ekranları.
4. Alınan notlar ve yer işaretleri okuma ekranında anons edilmiyor, parçaya çift dokunup kontrol etmek gerekiyor. Bu durum not ve yer işareti mekanizmalarını bizim içim kullanışsız kılıyor.

uygulama yorumu

uygulama ESV incil çevirisini içeriyor, erişilebilirliği sorunlu olsa da not ve vurgulama araçlarıyla geliyor ve çok rahatsız etmeyen, uygulama içi satın alımla kaldırılabilen reklamlar gösteriyor. Fakat yukarıda da yazdığım gibi kullanımı VoiceOver ile zahmetli.
Sonuç olarak, erişilebilir alternatif çok olduğundan kullanmak için özel bir sebep yok.

Uygulama kategorisi: 

Kitaplar

Uygulama erişilebilir mi?: 

Kullanılabilir durumda

Düğme etiketleri: 

Tüm butonlar etiketli

Uygulama ücretli mi?: 

Ücretsiz