digit-eyes

Uygulama açıklaması: 

digit-eyes, milyonlarca ürünün barkodlarını okumak ve kendi etiketlerinizi yaratarak eşyalarınızı düzenli tutmak için kullanabileceğiniz çok hoş bir uygulama. uygulamanın bir kör için kullanım alanı çok geniş. market alışverişlerinden resmi evrak, fatura gibi belgelerin ayırt edilmesine, dvd'lerinizi etiketlemekten evdeki çiçeklerin ayırdına kadar... tamamen sizin ihtiyaç ve hayal gücünüzle sınırlı olarak uygulamayı günlük hayatınızı kolaylaştıracak şekilde kullanabiliyorsunuz.

uygulamanın temel konsepti anlaşılabileceği üzere ürünleri etiketleri vasıtasıyla ayırmak üzerine kurulu. bu etiketler, hali hazırda varolan etiketler olabileceği gibi, sizin kendi amaçlarınız için oluşturduğunuz etiketler de olabiliyor. kullanıcıların paylaştıkları etiketlerin de olduğu veri tabanı sayesinde örneğin, dolaptaki sucuğun üreticisini ve diğer bilgilerini öğrenebilir, veya tamamen kendi ihtiyaçlarınıza yönelik olarak x ürününün faturasını diğer evraklardan ayırmak için özel sesli etiketler oluşturabilirsiniz.

kendi etiketlerinizi oluşturmanın birkaç farklı yolu var ve bunların kullanım amacına bağlı olarak farklı avantajları var. eğer okutmaya çalıştığınız etiket halihazırda veritabanında mevcut ise zaten ürün bilgisini elde edebiliyorsunuz. fakat eğer ürün veri tabanında mevcut değil ise, yani örneğin dolaptaki sucuk veri tabanında yok ise, bu ürünü siz etiketleyip paylaşarak veri tabanına katkıda bulunabiliyorsunuz. bu senaryolara ek olarak, özellikle kişisel eşyalarınızı ayırt etmeniz gerekecek ise kendi etiketlerinizi oluşturmanız gerekecektir. bunun için de, uygulamanın web sitesinden işte burasıkendimiz için pdf dosyası olarak yazdırılabilir etiketler temin ediyoruz. bu etiketlerin boyutlarını ayarlayabilirsiniz, yani bir a4 kağıdına kaç etiket istediğinizi belirleyebiliyorsunuz. dosyayı yazdırdıktan sonra, gören birinin yardımıyla etiketleri kesiyoruz. daha sonra, bu etiketleri ayırt etmek istediğimiz nesnelere yapıştırıp uygulamaya taratıyoruz. bu şekilde elle etiket oluştururken iki alternatifimiz var: metin etiketi veya sesli etiket oluşturmak.
metin etiketi oluşturmanın avantajı kamusal kullanıma imkan vermesidir. ilgili etiketi okutan herkes aynı bilgiyi edinecektir. hemen bir kullanım senaryosu tasarlayalım. birden fazla şubesi olan bir kurumun, envanterindeki benzer nesneler için metin etiketi oluşturduğunu düşünün. bu kurumun yapması gereken tek şey, uygulama sitesinde oluşturduğu pdf dosyasını şubelerine dağıtıp, nesnelerin üzerine etiketlerin yapıştırılmasını sağlamak.
sesli etiketler ise, daha ziyade bireysel kullanıma, kişisel eşyaların ayırdına yönelik bir çözüm. bu yolla, dosyanızdaki evraklrı ayırabilir, dvbd arşivinizi etiketleyebilirsiniz.
tüm bu etiket oluşturma servisleri ücretsiz olarak sağlanıyor. fakat, dilerseniz dayanıklı yıkanabilir etiketler de satın labiliyorsunuz. ellilik bir paket sanırım 14 usd cıvarında bir şey. fakat tabi, türkiye için bu seçenek kullanışlı değil.
uygulama aracılığıyla etiketlerinizi listeler halinde de düzenlemeniz mümkün/faturalar/alışveriş fişleri/dvd etiketleri gibi). ayrıca web sitesinde detaylı yardım dökümanları da var.

erişilebilirlik notları

uygulama tamamen erişilebilir durumdadır.

uygulama yorumu

bu uygulamayı ne zamandır biliyor olmama rağmen yeni kullanmaya başladım. şimdilik, fiziksel belgelerimi dosyalamada yardımcı uygulama olarak kullanıyorum. ayrıca zamanında engelsiz erişimli saatler programı yapımcıları sitemizden Ömer Yeşiltaş'ın da konuk olduğu bir tanıtım yapmışlardı.

Uygulama kategorisi: 

Yardımcılar

Uygulama erişilebilir mi?: 

Tamamen erişilebilir

Düğme etiketleri: 

Tüm butonlar etiketli

Uygulama ücretli mi?: 

Ücretli