dice world

Uygulama açıklaması: 

dice world, körler ve görenlerin birlikte oyun oynayıp sosyalleşebilecekleri; içerisinde 6 adet zar oyunu bulunan bir oyun odasıdır. uygulamayı kullanarak körler de tamamen erişilebilir biçimde gerçek rakiplerle oyunlar oynayabilir, sohbet odalarında diğer oyuncularla sohbet edebilir, diğer oyuncuları arkadaş listesine ekleyebilir, her gün yenilenen turnuvalara katılıp en yüksek skoru almak için yarışabilir, detaylı oyun istatistiklerini ve lider tablosunu görebilir, kısacası oyun odasının bütün özelliklerini rahatça kullanabilir.
özellikler:
*6 adet zar oyunu(yatzy, farkle, pig, threes, balut ve 1-2-24
*rastgele rakiplerle, oyun odasındaki arkadaşlarınızla, rehberiniz, twitter veya facebook arkadaşlarınızla, kullanıcı adını bildiğiniz bir oyuncuyla, en son oynadığınız rakibinizle, bilgisayar rakipleriyle oynama imkanı.
*aynı anda, farklı rakiplerle birden fazla oyun oynayabilme
*oyun esnasında chat: oyun oynarken rekabetin de bir parçası olarak rakibinizle yazışabilirsiniz. bu yöntem, dice world içinde oyun oynarken sohbet etmenin yanlızca bir yoludur.
*sıra size geldiğinde oyuna devam etme: rakibiniz oynadığında bir bildirim alırsınız ve rakibinize daha sonra da karşılık verebilirsiniz. böylece oyuncuların aynı anda oyun odasında bulunmaları gerekmez.
*tüm oyunlar için öğreticiler: dice world içindeki oyunları, oyun öğreticileriyle kolayca öğrenin.
*rekabetçi turnavalar: tüm oyunlar için, her yirmi dört saatte yenilenen turnuvalara katılın ve en yüksek skoru elde etmek için dünyanın dört bir yanındaki oyuncularla yarışın. dereceye girdiğinizde ödül kazanırsınız.
*ayrıntılı oyun istatistikleri: kendinizin ve diğer oyuncuların her oyun için ayrı ayrı kayıp, kazanç, en yüksek skor gibi istatistiklerini görün. tüm istatistikler güncel ve kolay ulaşılabilir durumdadır.
*ayrıntılı lider tablosu: her oyun için ayrı ayrı veya bütün oyun istatistiklerini kapsayacak biçimde, günlük, aylık ve tüm zaman liderlerini ve tek bir elde yapılan en yüksek skorları görün. böylelikle rekabet ve meydan okuma daha anlamlı olacak!
*oyuncu seviyeleri: dice world oyunlarını oynadıkça kazanma sıklığınıza da bağlı olarak seviyeniz yükselecek. her seviyede ödül kazanacaksınız.
*arkadaşlıklar: diğer oyuncuları arkadaş listenize eklediğinizde, onlarla daha hızlı oyun başlatabilir, profillerine daha kolay ulaşabilir, aktivitilerini daha kolay takip edebilirsiniz.
*aktiviteler: tüm oyuncuların oyun içi aktivitelerinden haberdar olun. beğenin, yorum bırakın, yada siz de kendi mesajınızı yayınlayın.
*sohbet odaları: içinde VoiceOver sorunları için de bir oda olan sohbet odalarında, diğer oyuncularla tanışın, görüş ve önerilerinizi tartışın veya bir meydan okuma ayarlayın.
*haberler ve duyurular: oyun hakkındaki yeni haber ve duyurulara anında ulaşın:
*dice world mağazası: farklı zarlar, daha fazla para ve reklam kaldırma gibi uygulama içi satın alımları kolayca yapın.
*detaylı yardım: oyunun bütün işlevlerine dair açıklayıcı yardımı görüntüleyin.
*geniş ayar ve kişiselleştirme: profil bilgileriniz, renkler, arkaplanlar, animasyonlar, zarlar, ses efektleri, VoiceOver için özelleştirilmiş arayüz iyileştirmeleri gibi onlarca size özel ayarı kolayca yapın.
*geri bildirim: uygulama ile ilgili her türlü görüş ve önerinizi hızlıca geliştiriciye iletin.
*engelsiz oyun deneyimi: yüzde yüz VoiceOver destekli arayüz sayesinde, siz de dünyaanın dört bir yanındaki oyuncularla engelsiz bir biçimde oynayın.

erişilebilirlik notları

uygulama VoiceOver ile tamamen uyumludur. uygulama düzenli olarak daha erişilebilir olacak şekilde güncelleme almaktadır.

uygulama yorumu

bu oyun portalı ve aynı geliştiriciden çıkmış diğer oyunlar erişilebilir oyun tasarımı konusunda örnek gösterilecek denli başarılıdır. oyun gerçekten de, görenler ile körleri hiç bir bariyer olmaksızın aynı platform üzerinde eşit bir şekilde oynatma vaadini gerçekleştiriyor. ayrıca oyun deneyimini sosyal bir şekilde sunma konusunda da çok başarılı. arayüzün kullanımı oldukça kolay olduğu için ayrı bir başlıkta açıklamadım, tüm işlevler başlıklarla birbirlerinden ayrılmış durumda. oyunun android sürümü de var, yani yakın çevrenizle oynamak için onların da iOS kullanmaları gerekmiyor. zar oyunlarına meraklı arkadaşlara şiddetle önerebileceğim bir oyun.

Uygulama kategorisi: 

Oyunlar

Uygulama erişilebilir mi?: 

Tamamen erişilebilir

Düğme etiketleri: 

Tüm butonlar etiketli

Uygulama ücretli mi?: 

Ücretsiz