Daylio

Uygulama açıklaması: 

Daylio, bir tek satır yazmadan özel günlüğünü tutmana imkan tanır. Bu güzel bir şekilde tasarlanmış mikro günlük uygulamasını şimdi ÜCRETSİZ dene! Ruh halini seç ve gün boyu yaptığın aktiviteleri ekle. Ayrıca notlar ekleyebilir ve eski tarzda bir günlük tutabilirsin. Daylio, istatistikler ve takvimde kaydedilen ruh hallerini ve aktiviteleri topluyor. Bu format huylarını daha iyi bir şekilde anlamana yardım edecek. Aktivitelerinin kaydını tut ve daha üretken olabilmek için paternler oluştur! İstatistiklerdeki tüm girişleri grafiklerde ya da takvimde izleyebilirsin. Daha da iyi bir hale getirmek için Daylio şunları yapmana imkan tanır: - Kişiselleştirilmiş aktivitelerin için güzel simgelerden oluşan büyük bir veritabanı kullanabilirsin - Ruh hallerin ve aktivitelerinle ilgili ilginç istatistikleri aylık ya da yıllık grafiklerde keşfedebilirsin - Ruh hallerinin isimlerini özelleştirebilirsin - Hatırlatıcılar belirleyebilirsin, bir hatıra oluşturmayı asla unutma - PIN kilidini aç ve girişlerini güvenli tut --- Terms of Use: http://terms.daylio.net Privacy Policy: http://privacy.daylio.net

erişilebilirlik notları

uygulama belli bir seviyede erişilebilir olarak kullanılabilse de, tolere edilmesi zor kusurlar da barındırıyor.
1. Butonların büyük bir kısmında buton ile metin etiketi iki ayrı satır gibi göründüğünden, ilk başta çok fazla etiketsiz buton var diye düşünebilirsiniz. Oysa, metin etiketleri butonların hemen sağında bulunuyor ve butona veya sağındaki etikete dokunmak aynı sonucu veriyor. Buradaki mekanizmaya alışmak için uygulamayı belli bir süre kullanmak gerekiyor.
2. Önemli bir kusur, günlük girdisi oluştururken, gruplara atanan etkinliklerin metin etiketleri seslendirilmiyor. Oluşturulan her etkinliğin düğme etiketinin de ayrıca VoiceOver’a tanıtılması icab ediyor. Ek olarak, etkinlik düzenleme ekranında da etkinlik simgesini erişilebilir olarak seçmek mümkün değil.
3. Günlük girdileri ana ekranda atandıkları etkinliklerle seslendirilmiyor, etkinlik simgelerinin işitsel bir karşılığına ulaşamıyoruz. Bu da, günlük girdilerini etkinliklerle ilişkilendirmeyi çok zorlaştırıyor.
4. İstatistikler ekranı sezgisel değil ve oldukça karışık görünüyor. Bu haliyle, uygulamanın temel artısı olan ayrıntılı ruh hali ve aktivite istatistiklerini erişilebilir ve sağlıklı olarak iletemiyor. En büyük sıkıntı da bu, zira daylio zaten bu istatistik görünümüyle öne çıkıyor.

uygulama yorumu

gerçekten de arayüzü çok sade, normal şartlarda günlük tutmayı da çok hızlandırdığı bir gerçek. Ek olarak, günlük, haftalık, aylık ve yıllık aktivite istatistikleri de çok hoş. Ama, sonuç olarak tüm bunlar yukarıdaki erişilebilirlik bariyerine takılıyor. Dolayısıyla, şu haliyle tam erişilebilir olmadığından kullanmak için de çok sebep yok.

Uygulama kategorisi: 

Yaşam tarzı

Uygulama erişilebilir mi?: 

Kullanılabilir durumda

Düğme etiketleri: 

Bazı butonlar etiketli

Uygulama ücretli mi?: 

Ücretsiz