a dark room

Uygulama açıklaması: 

a dark room, sitemizde daha önce tanıttığımız karanlık oda oyununun asıl varyantıdır. metin tabanlı gizemli bir macera oyunudur. oyunda, hiç bir görsel efekt yoktur. bütün olaylar, metin bazlı ilerlemektedir. gizemli bir kadının, ölmek üzereyken klübeye sığınmasıyla başlayan olaylar kimsenin tahmin edemeyeceği şekilde gelişiyor. sizi, çok gizemli ve alternatifli bir son bekliyor. sadece, oyunun ilk cümlelerini yazarak iştahınızı kabartmak istiyorum.
"uyan! kafa zonklaması. sesler yaşamanı söylüyor...

erişilebilirlik notları

uygulama tamamen erişilebilir durumdadır. geliştirici zamanında kendisiyle iletişime geçilmesiyle oyunun erişilebilirlik entegrasyonunu gerçekleştirmiş. VoiceOver çalışırken oyuna başladığınızda, erişilebilirlik modunun açıldığını belirten bir uyarı alacaksınız.

uygulama yorumu

bu oyun, bir aralar çok popüler hale gelmişti. artık küçük güncellemeler dışında büyük bir güncelleme almıyor, geliştirilmesi durdu diyebilirim. fakat, kısa sürede bitirebileceğiniz, özellikle oyunlar hakkındaki bakış açınızı değiştirebilecek ilham verici bir oyun. sadece metinlerle de sürükleyici oyun geliştirmenin ne kadar mümkün olabileceğine güçlü bir örnek. bu konseptte sonradan bir sürü oyun türedi ama a dark room, önce web sürümüyle sonra da ios sürümüyle öncü ve iyi hatırlanacak bir oyun olmayı başardı.

Uygulama kategorisi: 

Oyunlar

Uygulama erişilebilir mi?: 

Tamamen erişilebilir

Düğme etiketleri: 

Tüm butonlar etiketli

Uygulama ücretli mi?: 

Ücretli