crafting kingdom

Uygulama açıklaması: 

crafting kingdom aleminin en başarılı tüccarı olmaya hazır mısınız? üretim alanları oluşturun, giderek daha karmaşık ürünler üretin, üretimi otomatikleştirin, ürettiğiniz ürünleri depolamak için depolar inşa edin, size verilen görevleri tamamlayarak üretim ve satış ödülleri alın üretim merkezinizi büyütün ve sonuç olarak daha hızlı, daha çok üretin ve daha pahalıya satın! acaba ne kadar çok para kazanabilirsiniz? bu soruya kendinize meydan okuyarak yanıt verin. eğlencenin tadını çıkarın.

erişilebilirlik notları

oyun tamamen VoiceOver uyumlu tasarlanmıştır. ipuçları aşağıda.
1. gem mağazası ve ayarlardaki bazı butonlarda VoiceOver anonsu bir anda kesiyor. küçük bir problem ama yazmak lazım.
2. oyun otomatik olarak erişilebilirlik modunda açılıyor. olur da açılmaz ise üç parmakla üç kez dokunarak açabilirsiniz. ek olarak; oyun aktifken parmak hareketleri diğer uygulamaları her hangi biçimde etkilemiyor ve tamamen oyun içi navigasyon için kullanılıyor. örneğin yukarıda yazdığım üç parmakla üç kez dokunma hareketi normal şartlarda ekran perdesini açıp kapatır. fakat oyun etkinken erişilebilirlik modunu açıp kapıyor. benzer biçimde; tek parmakla yukarı ve aşağı süpürme ana elementler arası navigasyon için, iki parmakla yukarı süpürme ise ekranın en sonundaki butona ulaşmak için kullanılıyor vs.

oyunun oynanışına dair pratik bilgiler

crafting kingdom, ürünler üretmek ve onları mümkün olduğunca yüksek fiyata satarak daha çok altın kazanmak üzerine kurulu erişilebilir bir oyun. oyunda üretim tesisleri satın alıyor ve onları üretime geçiriyorsunuz. her ürünün, belirli bir üretim süresine ve o ürünü üretmek için ihtiyaç duyulan başka kaynaklara gereksinimi var. yani üretim süreci tamamen birbirine zincirleme bağımlı başka başka ürünlerden oluşuyor. dolayısıyla en verimli, en hızlı ve en çok gelir getiren yöntemleri uygulamanız gerekiyor. kısacası parola daha kısa süre, daha çok ve birim fiyatı yüksek ürünler üretebilmek. ilk başta paradoks gibi görünüyor farkındayım.

bir üretim tesisi satın aldığınızda o tesise bağlı üretim slotlarınız oluyor. üretim bu slotlarda gerçekleşiyor. başlangıçta her üretim slotu 10 dakika üretim yapabiliyor. ek olarak üretimi elle değilde otomatik yapmak için de para harcamanız gerekiyor. zamanla üretim slotlarının sayısını, çalışacağı zmanı ve otomasyonunu arttırabiliyorsunuz. fakat üretim slotlarınız arttıkça tüm bu satın alımların maliyeti de artıyor. bu yüzden mali dengenize ve gelir gider durumunuza bağlı olarak üretim slotlarını dengeli şekilde büyütmek önemli.

bir başka önemli nokta da ürünlerin depolanması meselesi. ürünlerinizi, üretim süresi boyunca, onları satana kadar depolama ihtiyacınız var elbet. satış yapmadıkça, deponuzun kapasitesinden fazla üretemezsiniz. zamanla depolama kapasitenizi de arttıracak paranız oluyor. dahası depo inşa maliyetini de düşürebiliyorsunuz. depolama meselesinde dikkat etmeniz gereken şey, üretin süresi, satış sıklığı ve deponun dolma zamanı arasındaki dengeyi tutturmak.

oyunda, kısıtlı bir süre için size avantaj sağlayan "boost" ve gerçekleştirdiğiniz taktirde avantaj sağlayacağınız "quest" mekanizmaları bulunuyor. geçici arttırım süresi 15 dakikadan başlıyor. bu süreyi de ilgili questi bitirerek uzatabiliyorsunuz. fakat burada şuna dikkat etmeniz gerekiyor. questlerle edindiğiniz başarımların aktif olabilmesi için oyunu başarımları içerecek şekilde sıfırlama seçeneğini kullanmanız gerekiyor. söz konusu sıfırlama işlemi tüm mülk ve paranızı sıfırlıyor ama üretim avantajlarınızı saklı tutuyor. böylece ikinci başlangıç çok daha hızlı ve verimli oluyor. oyun bu şekilde sonsuz biçimde daha hızlı üretim ve daha pahalı ürün mekaniğiyle sürüyor.

uygulama yorumu

aslında fikir olarak güzel oyun fakat çok oyunculu olmamak gibi büyük bir kusuru var. game center desteği olsa da durum pek değişmiyor. ayrıca oyunun 1 yıldır güncelleme almadığını, bildirimler başta olmak üzere küçük bugları olduğunu da ekleyeyim. son olarak; beklenebileceği üzre, işleri kolaylaştırmak için gem satın almaya yönlendiriliyorsunuz. gem sahibi olmak için de reklam videoları izlemeli veya uygulama içi satın alım yapmalısınız.

Uygulama kategorisi: 

Oyunlar

Uygulama erişilebilir mi?: 

Tamamen erişilebilir

Düğme etiketleri: 

Tüm butonlar etiketli

Uygulama ücretli mi?: 

Ücretsiz