Braille writer

Uygulama açıklaması: 

braille writer, braille ve görsel yazı sistemleri arasında çevrim yapmanızı sağlar. böylece braille dünyasına adım atabilirsiniz. uygulama braille öğretenler ve öğrenenler için pratik bir araçtır.

braille writer; yazı sistemleri arasındaki dönüşümü karşılıklı iki klavye aracılığıyla gerçekleştirir. böylelikle bir klavyede yazdığınız metnin çevrilmiş hâlini hızlıca görürsünüz. bu da braille öğrenen ve öğretenlerin işini kolaylaştırmakla kalmaz, aynı zamanda braille bilmeyenlerin dahi braille çıktı üretmesini mümkün kılar. Ek olarak, üretilen metin kolayca kopyalanıp başka uygulamalara yapıştırılabilir. Ayrıca braille writer klavyesini diğer uygulamalarda da kullanmanız mümkündür.

braille writer, üretilen metni ister çift yönlü isterseniz tek yönlü olarak txt, rtf ve pdf formatlarında dışa aktarmanıza da izin verir. böylece çıktı tüm platformlarda görülebilir, kontrol edilebilir ve kullanılabilir.

erişilebilirlik notları

uygulama VoiceOver ile erişilebilir olarak kullanılabilmektedir. İlk başta klavyeler arası genişletip daraltma mekanizmasının karmaşık olduğunu zannedebilirsiniz, fakat tam aksine bu mekanizma oldukça pratiktir.

uygulama yorumu

fazlasıyla pratik bir braille dönüştürücü. özellikle klavye genişletme ve daraltma mekanizmasını çok beğendim. ek olarak kısaltmaları tanıması ve temel seviyede dışa aktarma desteği vermesi gibi artılardan da söz edilebilir. Öte yandan gelişmiş bir braille transkripsiyon uygulamasından beklenebilecek özelliklere ( çoklu dil desteği aktarma, Unicode entegrasyon, sayısal dönüşümler ve braille tablolarla çalışabilme vs.) sahip değil. bu haliyle braille yazmaya bir şekilde ilgi duyan görenlerin braille öğrenimine destek veren bir araç olduğu söylenebilir.

Uygulama kategorisi: 

Eğitim

Uygulama erişilebilir mi?: 

Tamamen erişilebilir

Düğme etiketleri: 

Tüm butonlar etiketli

Uygulama ücretli mi?: 

Ücretli