Braigo companion

Uygulama açıklaması: 

Birilerinin size resimleri tanımlamasını ve resimlerdeki yazıları okumasını istediniz mi? Bu işler için sürekli birilerine mi ihtiyaç duydunuz? Braigo ile, bu dertleriniz sona eriyor...
Braigo, çektiğiniz resimleri size tarif eden, üstelik üzerinde herhangi bir metin varsa onu da okuyan bir uygulama. Ancak maalesef uygulama İngilizce. Türkçe metinleri tam başarılı olmasa da, anlaşılır bir biçimde okuyabiliyor. Üstelik bilgisayar ekranı, televizyon ekranı gibi dijital ortamlardaki yazıları da okuyabiliyor. Bilgisayarıma format atarken ekrandaki okuyarak bana son derece büyük bir yardımda bulunmuştu.
Uygulama üreticisi Braigo Labs, AppStore üzerindeki açıklamasında herkes için uygulamalar üretmeye çalıştıklarını söylemişler.
Braigo uygulamasına iki yolla resim yükleyebilirsiniz. Birincisi iOS cihazınızın kamerasıyla kendiniz anlık resim çekersiniz, diğeri de fotoğraf galerinizden daha önce çekmiş olduğunuz resimlerden seçerek yükler, tarif ve metinleri dinleyebilirsiniz.

Braigo uygulamasının yararlı olabileceği birkaç durum aşağıda listelenmiştir:

1. Restoranlarda menüleri okuyamıyor musunuz? Braigo ile resmini çekin, sizin için okusun ve ne yiyeceğinize karar verin.
2. Arkadaşınız sosyal medya zaman tünelinde bir resim mi paylaştı? Braigo bu resimleri sizin için tarif edebilir, yazılarını okuyabilir.
3. Braigo görme engellilerin yol işaretleri ve mesajlarını okumaları için kullanışlı olabilir. Braigo ile gazete bile okuyabilirsiniz.
Braigo uygulaması aynı zamanda bir kullanıcı kitlesi oluşturmaktadır. Bu sayede kendi resimlerinizi toplumla paylaşabilirsiniz, onların paylaştıkları ortak resimlere bakabilirsiniz.

Sürüm 1.0 Uygulama özellikleri:

1 Kolayca resim çekin veya fotoğraflarınız arasından yükleyin. Voice Over özelliği ile resmin tarifini ve metinleri dinleyin.
2 Otomatik dil algılaması ve OCR için Dropbox ile de dosya yükleyebilirsiniz. Braigo şimdilik sınırlı sayıda dile destek vermektedir.
3 Topluluk tarafından paylaşılan ortak dökümanlara erişin, kendiniz de topluluğun görmesi için ortak belgeler paylaşın.
4 RSS beslemesiyle farklı haber kaynaklarına abone olun, haberleri Voice Over sizin için seslendirsin.
5 Yardıma ihtiyaç duyduğunuzda uygulama içinden bizimle doğrudan iletişime geçin, size geri dönelim.
6 Resim tariflerini almak ve metin okuma için, uygulamayı açmadan resimleri Braigo ile paylaşın, kolayca tarif ve OCR sonuçlarını dinleyin.

7 Braigo içeriğinizi dışarı aktarabilir, bilgisayarlardan internet tarayıcısı kullanarak erişebilirsiniz. Hesabınız Braigo ve bilgisayar üzerinde eş zamanlanır.
9 Braigo erişilebilir bir uygulamadır, cihazınızda Braigo'yu açtığınızda her fonksiyonunu Voice Over ile duyabilirsiniz.
9 Uygulama iOS 9 ve üzeri iOS cihazlarını, iPhone ve iPad desteklemektedir.

Daha fazla bilgi için, uygulama websitesini ziyaret edebilirsiniz:

www.braigolabs.com

Uygulama kategorisi: 

Üretkenlik

Uygulama erişilebilir mi?: 

Tamamen erişilebilir

Düğme etiketleri: 

Tüm butonlar etiketli

Hangi cihaz/cihazlarda test edildi?: 

iPhone5S
iPhone6

Uygulama ücretli mi?: 

Ücretsiz