blindfold travel cards

Uygulama açıklaması: 

Blindfold travel cards, körlerin de yaygın olarak bildikleri 1000 miles oyununun bir uyarlamasıdır. Oyun 700 ile 2000 mil arasında farklı mesafelerde güçlük seviyesi birbirinden farklı bilgisayar rakipleriyle oynanabilmektedir. Oyunun yelkenli ve tren ile oynanan 2 ayrı modu daha bulunmaktadır“uygulama içi satın alım gerektirir”. Oyundaki bilgisayar rakiplerinizin zorluk seviyelerini dilerseniz değiştirebilirsiniz“uygulama içi satın alım gerektirir”. Oyun varsayılan olarak 12 oyun hakkıyla gelmektedir. Daha fazla oynamak isterseniz uygulama içi satın alım yapabilirsiniz. Oyunun braille ekran desteği bulunmakta olup, voiceOver ile de uyumlu çalışan bir seslendirme sistemi bulunmaktadır. Böylece, oyun ekranı oyunun kendi sesi ve oyuna özel parmak hareketleriyle kontrol edilirken, oyunun diğer menüleri VoiceOver ile kontrol edilmektedir. Oyunda kullanılan parmak hareketlerine hızlıca adapte olabilir ve rahatça oynayabilirsiniz. skorlarınızı twitter ve facebook'ta da paylaşma imkanı veren oyunun ayarlarını settings kısmından yapabilirsiniz. Oyunun yardım dökümanı da oldukça anlaşılabilir biçimde oyun ayrıntılarını açıklamaktadır.

Erişilebilirlik notları

uygulama VoiceOver ile tamamen uyumludur.

Uygulamanın kullanımına dair özet bilgiler

daha önce bir blindfold oyunu oynamışsanız oyunın ana menüsüne aşinasınız demektir. ilk defa oynuyorsanız da ana menü sizi zorlamayacaktır. Bu yüzden, ben daha ziyade oyun mekaniği hakkında bir şeyler yazmak istiyorum. Oyun bir uyarlama olduğu için orjinal oyundan bazı farkları var. En önemli fark kart sayısının 100 olması gibi gözüküyor. Fakat, kartların dağılımından emin olacak kadar oyunu kurcalamadım. ama, büyük olasılıkla mil kartlarının sayısının arttığını sanıyorum. Bunun dışında, oyunun parmak hareketleri oldukça kolay. Çift dokunarak kart çekip kart atıyorsunuz.
Üç kez dokunarak kartı geri atıyorsunuz.
sağa ve sola doğru süpürerek elinizdeki kartlara göz atıyorsunuz.
iki parmakla sağa iterek elinizdeki son kartı, iki parmakla sola iterek elinizdeki ilk kartı görüyorsunuz,
İki parmakla yukarı iterek kendi durumunuzu, iki parmakla aşağı iterek rakibinizin durumunu görüyorsunuz.
Oyunun sonunda iki parmakla Çift dokunarak skorunuzu Twitter ya da Facebook da yayınlayabiliyor, Üç parmakla aşağı iterek skorun tekrar anons edilmesini sağlayabiliyorsunuz.
Yine oyunun sonunda üç parmakla yukarı iterek Ana menüye dönebiliyor, tek parmakla yukarı iterek de yeniden oynayabiliyorsunuz. Oyunun herhangi bir anında da Üç parmakla yukarı iterek ana menüye dönebilir, daha sonra kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.
ayrıca, masadaki kartları isim ve sayısıyla anons etmek için 3 parmakla bir kez dokunabilirsiniz. Fakat, bu size rakibinizdeki kartları da hesaplama imkanı verdiğinden çok luzumsuz bir hile oluyor. sadece masadaki kart sayısını anons ettirecek bir seçeneğin ayarlara konmaması büyük eksiklik.

Bana göre oyunun en büyük eksisi rakibimizin yapay zekası hakkında bir şey bilmememiz. Bu tarz oyunlar ancak 2 gerçek insanla oynanınca keyifli olabilir. Siz de benim gibi düşünüyorsanız, oyunun çok oyunculu hali olan blindfold road trip with friends oyununa da bakabilirsiniz"ben henüz incelemedim".

Uygulama yorumu

kafa dağıtmak için oynayabilirsiniz fakat kartların dağıtılışı tamamen tesadüf değil gibi, yani zorluk seviyesi sadece karşımızdaki rakibin zeki olmasından kaynaklanmıyor. oysa kartlar tamamen tesadüfen dağıtılmalıydı. bu yapay zeka eksikliği oyunu keyifsiz kılacaktır. Bir de, oyunun uygulama içi satın alımları kalitesiyle kıyaslandığında çok pahalı.

Uygulama kategorisi: 

Oyunlar

Uygulama erişilebilir mi?: 

Tamamen erişilebilir

Düğme etiketleri: 

Tüm butonlar etiketli

Uygulama ücretli mi?: 

Ücretsiz