blindfold sea battle

Uygulama açıklaması: 

blindfold sea battle, bizim amiral battı diye bildiğimiz oyundan ilham alınarak geliştirilmiş bir oyundur. oyunun geliştiricisi olan Kid Friendly Software, kör çocuklar için geliştirdiği eğitici oyunlarla bilinmektedir. oyun, 10x10 bir tahtada oynanmaktadır. kurallar bildiğimiz amiral battı kurallarıdır. farklı seviyelerde 4 ayrı rakibiniz bulunmaktadır. dilerseniz bu rakiplerinizin seviyelerini de düzenlemeniz mümkündür(uygulama içi satın alım gerektirir). oyunun üç ayrı varyantı vardır.:
1. standard: bu mod ile oynarken herkesin sırayla bir atış hakkı olur.
2. shoot till miss: bu mod ile oynarken, bir gemiyi batırdığınızda isabetsiz atış yapılana dek atış hakkı sizdedir.
3. shots for ships: bu mod ile oynarken, herkes sırayla 5 atış yapar.
standard mod dışındaki oyunları oynamak için uygulama içi satın alım gerçekleştirmeniz gerekir. oyun, varsayılan olarak sınırlı sayıda oyun hakkıyla geliyor olup, sınırsız sayıda oynamak için de yine uygulama içi satın alım gerçekleştirmeniz gerekmektedir. dilerseniz, tüm uygulama içi satın alım gerektiren özellikleri tek bir paket halinde de almanız mümkündür. oyunun braille ekran desteği mevcut olup, VoiceOver ile tam uyumlu bir seslendirme sistemi de bulunmaktadır. böylelikle, oyun ekranı oyunun kendi sesi ve oyuna özel parmak hareketleriyle kontrol edilirken, oyunun diğer menüleri VoiceOver ile kontrol edilmektedir. isterseniz skorlarınızı twitter ve facebookta da paylaşma seçeneği sunan oyunun ayarlarını da settings altından yapmanız mümkündür. oyunla ilgili kapsamlı bilgi, yardım dökümanında açıklayıcı bir biçimde mevcuttur.

erişilebilirlik notları

uygulama VoiceOver ile tamamen uyumludur.

uygulamanın kullanımına dair özet bilgiler

oyun, diğer blindfold oyunlarında da karşımıza çıkan basit ve standard bir menü yapısına sahip. oynanışı da oldukça kolay. bu yüzden sadece parmak hareketlerini yazmakla yetineceğim.
sağa sola, yukarı aşağı süpürme: oyun tahtasındaki hücreleri dikey ve yatay olarak dolaşmanızı sağlar.
çift dokunma: üzerinde bulunulan hücreye ateş açar.
çift parmakla aşağı ve sağa süpürme: oyunun başlangıcında gemilerinizi bulunulan hücreden itibaren dikey ve yatay olarak yerleştirir. ayrıca, oyun esnasında da henüz ateş yememiş dikey ve yatay güzergahtaki hücreleri seslendirir.
üç parmakla sola süpürme: gemilerinizin konum ve durumlarını seslendirir.
üç parmakla aşağı süpürme: rakibinizin gemilerinin durumunu seslendirir.
üç parmakla sağa süpürme: gemilerinizi otomatik olarak yerleştirir.
iki parmakla dokunma: oyun sonunda skorunuzu twitter ya da facebook'ta yayınlar.
üç parmakla yukarı süpürme: oyunun herhangi bir anında oyun ekranından çıkış yapar.

uygulama yorumu

amiral battı oyununu sevenler ve özellikle kör çocukların yer yön kavrayışlarını ve ilişkilendirme yeteneklerini geliştirmek isteyenler tercih edebilir.

Uygulama kategorisi: 

Oyunlar

Uygulama erişilebilir mi?: 

Tamamen erişilebilir

Düğme etiketleri: 

Tüm butonlar etiketli

Uygulama ücretli mi?: 

Ücretsiz