blindfold horse race

Uygulama açıklaması: 

blindfold horse race, erişilebilir bir at yarışı oyunudur. oyundaki amaç, gerçek bir at yarışında olduğu gibi en hızlısı olup rakiplerinizi geride bırakmaktır. atınızı koşturmak içinn, tercihen orta ve işaret parmaklarınızla ekrana seri dokunuşlar yaparsınız. ne kadar hızlı dokunursanız atınız o kadar hızlı koşacaktır. öncelikle bu temel mekaniğe alışmak için, time trial yarışını deneyin ve ne kadar hızlı koşabildiğinizi görün. hazır olduğunuzda diğer atlarla yarışmaya başlayın.

blindfold horse race, 3 farklı oyun varyasyonuyla oynanır.
1. standart mesafe koşuları: 1 furlong, 3furlong, 5furlong ve 1 mil. not: her furlong yaklaşık 200 metre gibi, bir mil de 1600 metre gibi düşünülmelidir. yani yarışlar kabaca, 200, 600, 1000 ve 1600 metre koşularıdır. bu varyasyonda sadece en hızlı şekilde işaret ve orta parmaklarınızı kullanmanız yetecektir.
2. engelli koşu varyasyonu: birinci varyasyondaki mesafeler içinde, bu sefer engellerden atlayarak koşmanız gerekecektir. her engele 10 adım kala bir bing sesiyle uyarılırsınız. koşu hızınıza bağlı olarak bu 10 adımı atma süreniz değişeceğinden zıplama anını iyi belirlemeniz gerekir. eğer hız kesmeden koşuyorsanız, ortalama 2-3 saniye içinde zıplamanız gerekecektir. zıplamak için, üç parmak aşağı itmeniz yeterli olacaktır. eğer başarıyla engelleri aşarsanız yine bir başka sesle uyarılırsınız. eğer engele çarparsanız, yarış sonlanır ve kaybedersiniz. isterseniz oyunu kaybetmek yerine, adım geriye saydırılarak cezalandırılmayı da seçebilirsiniz. bu ayarı değiştirmek için settings-end race missed jump anahtarını kapalı hale getirin. erken yada geç zıplamamak için, kendi koşu hızınıza göre bir saniye aralığını deneme yanılmayla bulabilir yada, settings altından engele yaklaşıldığında atılacak maksimum adım sayısını değiştirebilirsiniz“varsayılan olarak 5'tir.”
3. figure 8 varyasyonu: bu varyasyonda, standart mesafeler arasında sağa sola dönerek koşarsınız. üç kez dıng sesi duyduğunuzda sağa, 1 kez dıng sesi duyduğunuzda sola ve 2 kez dıng sesi duyarsanız yönünüze düzleştirerek koşmanız gerekir. sesler kesildiğinde doğru güzergahta gittiğinizi anlamış olursunuz. bu varyasyonda oynamadan önce oyun sizden yönleri kalibre etmenizi isteyecektir. ayrıca bu varyasyonda, sağa sola dönmenin yanında engellerinde olduğu oyunlar bulunmaktadır. not: engel uyarı sesi ile yön uyarı sesleri birbirinden farklıdır.

her varyasyonun, deneme alıştırma gibi düşünebileceğimiz time trial oyunları vardır. öncelikle bu oyunları oynayıp mekaniğe alışmayı deneyebilirsiniz. her furlong için ortalama bitirme süreleri tahmin edilmiştir. örneğin, 1 furlong 12 saniye ve altı, 3 furlong 30-40 saniye arası vb. dilerseniz, rakibiniz olacak atların isimlerini, ve yeteneklerini belirleyebilir, kendiniz yeni bir rakip de yaratabilirsiniz“uygulama içi satın alım gerekir”. oyun varsayılan olarak sınırlı sayıda oyun hakkı ve oyun varyasyonuyla gelmektedir; bu özellikler için de uygulama içi satın alım gerekmektedir.
ayrıca skorlarınızı ve kazanma istatistiklerinizi görebilir, dilerseniz Twitter veya Facebook'ta paylaşabilirsiniz.

erişilebilirlik notları

uygulama VoiceOver ile tamamen uyumludur.

uygulama yorumu

bu geliştiricinin oyun üretme yönteminden neden hoşlanmadığımın somut örneklerinden olan bir oyun. mesela, atı iki parmakla koşturarak çok hoş bir mekanik yakkalamış olmasına rağmen, oyunu geliştirmek için üzerine düşmemiş. oyun yeterince zor değil, rakiplerinizi en güçlü seçenekleri seçseniz bile çok rahat geçiyorsunuz. oyunun çok oyunculu bir modu da olmadığından yeterince yarışmacı olamıyor. ama dediğim gibi, koşu mekaniğini beğendim. audio game piyasası yeterince derin olsa, bu mekanikten at üzerinde savaştığınız, ne biliyim ok falan attığınız bir oyun rahatça çıkardı...

Uygulama kategorisi: 

Oyunlar

Uygulama erişilebilir mi?: 

Tamamen erişilebilir

Düğme etiketleri: 

Tüm butonlar etiketli

Uygulama ücretli mi?: 

Ücretsiz