blindfold 3-d tic tac toe

Uygulama açıklaması: 

blindfold 3-d tic tac toe, bizim 3 taş yada dokuz taş olarak bildiğimiz oyunun erişilebilir bir uyarlamasıdır. oyunun amacı, üç taşı yatay, dikey, yada diyagonal şekilde yan yana getirmektir. oyun iki farklı varyasyon olarak, 3x3 veya 9x9 tahtada oynanabilmektedir. oyundaki sutunlar a,b,c, satırlar ise, 1,2,3 olarak isimlendirilmiştir. 9x9'luk tahtada bu üçlü bloklar aynen korunmakla birlikte, aşağıdan yukarıya üçer blok daha oluştururlar. istendiğinde sutunlara sutunun ilk harfiyle başlayan kelimeler de atanabilmektedir. üç taş için oluşması gereken şekile birer örnek:
a1,b1,c1
a1,a2,a3
a1,b2,c3
not: 9x9 oynarken bu konbinasyonlar 27 hücreye genişletilir. örneğin: a1 aşağıdaki bloktan, a2 ortadaki bloktan ve nihayet a3 en tepedeki bloktan doldurulabilir. oyun farklı zorluk seviyesindeki bilgisayar rakiplerine karşı oynanmaktadır. varsayılan olarak 10 kez oynama hakkınız vardır, sınırsız oyun hakkı için uygulama içi satın alım gerekmektedir. oyunun, braille ekran desteği mevcut olup, VoiceOver ile de uyumlu bir seslendirme sistemi bulunmaktadır. bu sayede, oyun ekranı oyunun kendi sesi ve oyuna özel parmak hareketleriyle kontrol edilirken, oyunun diğer menüleri VoiceOver ile kontrol edilmektedir. oyun ayrıca, skorunuzu Twitter veya Facebook'ta da paylaşma seçeneği sunmaktadır.

erişilebilirlik notları

uygulama VoiceOver ile tamamen uyumludur.

uygulama yorumu

oyunun aynı aygıtta da olsa çok oyunculu bir varyasyonunun olmaması büyük eksiklik. fakat, tıpkı bizim çocukluğumuzda oynadığımız gibi kör çocukların oynaması için oldukça işlevsel bir oyun.

Uygulama kategorisi: 

Oyunlar

Uygulama erişilebilir mi?: 

Tamamen erişilebilir

Düğme etiketleri: 

Tüm butonlar etiketli

Uygulama ücretli mi?: 

Ücretsiz