audic

Uygulama açıklaması: 

audic, videolarınızı ses dosyalarına kolayca dönüştürmenize yarayan bir uygulamadır. uygulamayı kullanarak hemen her tür videodan ses dosyaları oluşturabilir, oluşturulan ses dosyalarınızı uygulamanın kendi oynatıcısında dinleyebilir veya diğer uygulamalara gönderebilirsiniz.
audic dönüştürme ve çalmada bilindik bir çok video formatını(MP4, AVI, FLV, MKV, MPEG, 3GP, M4V, MOV, MPG) ve ses formatını(MP3, AAC, M4A, OGG, FLAC, M4R, WAV, WMA) destekler.
audic, hızlı dosya dönüşümü için çoğu kullanıcıyı tatmin edebilecek standart format ayarlarıyla gelir. fakat dilerseniz, tüm çıktı ayarlarını elle belirlemeniz de mümkündür.
audic uygulamasını kullanmak da oldukça kolaydır. tüm oynatma ve dönüştürme özellikleri minimal bir arayüzde toplanmıştır.

erişilebilirlik notları

uygulama aşağıdaki püf noktalarına dikkat edilerek erişilebilir şekilde kullanılabilir.
# ana ekran ve player ekranlarındaki butonlar malesef etiketsiz. dolayısıyla elle etiketlemek gerekiyor. ana ekranda süpürme yönüne göre soldan sağa butonların etiketleri:
1. dönüştürülecek kaynak dosyanın seçildiği video penceresi. burada içe aktarılan videolar da görünür.
2. dönüştürülen ses dosyalarının listelendiği pencere.
3. ayarlar penceresi.
çalma ekranındaki butonların etiketleri:
1. dosya isminin yanındaki ilk buton: "oynat-duraklat".
2. "oynat- duraklat" butonunun yanındaki buton: çalma ekranını kapatır.
3. çalma ekranını kapatan butonun yanındaki buton uyku zamanlayıcı olduğunu zannediyorum ama emin değilim.
4. bu üç butonun yanında, "a freese col" diye etiketlenmiş buton çalma ekranını küçültür. bu görünümde "oynat-duraklat" butonu süpürme yönüne göre ekranın sondan ikinci butonu olur. en sondaki, ayarlanabilir ve soluk görünen buton ise çalma ekranını eski boyutuna getirir.
# video penceresinde içe aktarmayı sağlayan + butonuna malesef VoiceOver ile erişilemiyor. bu sorunu aşmak için de VoiceOver'i kapatıp ekranın hemen hemen ortasına yakın bir noktasına dokunulması gerekiyor. her zaman isabet edilemese de bu şekilde işlev çalıştırılabiliyor.
#dönüştürme esnasında dosyanın dönüştürüldüğüne dair bilgiye VoiceOver ile erişilebilse de her hangi bir ilerleme çubuğu görülmüyor. bu da VoiceOver kullanıcısı için extra bir dezavantaj olmuş oluyor.

uygulama yorumu

işini yapan basit bir araç. arayüzü oldukça pratik olmasına rağmen, etiketsiz butonların varlığı adaptasyonunuzu etkileyebilir. uygulama varsayılan olarak reklamla geliyor. reklamları kaldırmak için ustandart uygulama bedeli dışında uygulama içi satın alım gerekiyor. son olarak, dönüştürme esnasında bir ilerleme çubuğu olmaması ve dosya dönüştürmenin kısmen yavaş olması uygulamanın eksileri.

Uygulama kategorisi: 

Üretkenlik

Uygulama erişilebilir mi?: 

Kullanılabilir durumda

Düğme etiketleri: 

Hiçbir düğme etiketlenmemiş

Uygulama ücretli mi?: 

Ücretli