arda'nın mutfağı

Uygulama açıklaması: 

Herkese Merhaba,

Birbirinden lezzetli tariflerimi bulacağın yeni app’ime hoşgeldin.
Bugüne kadar yaptığım binlerce tarif içinden, senin en çok ilgini çekeceğini düşündüğüm tariflerimi burada bulabilirsin. Her tarif, seninle paylaşana kadar, lezzetinden ve kıvamından emin olmak için birçok kez denendi. Yani hiç korkmadan mutfağa girebilir ve pişirmeye başlayabilirsin.
Bu app’te sadece daha önceki tariflerimi mi bulacaksın tabi ki hayır. Burada olmanın bir farkı olmalı değil mi? Sadece burası için hazırladığım yepyeni
tarifler de senin gibi üye olan dostların hizmetinde.
Malzeme listesindeki ölçüler özellikle kaşık, bardak ölçüsüyle verildi. Gram ölçü varsa bil ki o gramajlar önemli ve uymalısın.
Burası sadece tarifleri alıp yapabileceğin bir yer olmak dışında, kendi listelerini oluşturabileceğin, beğeni ve yorumlarınla bize de yön verebileceğin bir ortam. Yaptığın tariflerin fotoğraflarını da paylaşmanı bekliyorum. Rakipler ortaya çıksın.Unutma sensin mutfağının şefi!

erişilebilirlik notları

uygulama bir kaç pratik ipucu ile daha erişilebilir kullanılabiliyor.
1. etiketsiz butonlar: uygulamadaki geri, önceki menü, paylaşma, arama, favori listesine ekleme, yorum yapma gibi işlevleri tetikleyen butonlar malesef etiketsiz. fakat tetikledikleri işlevlerden yola çıkarak kısa sürede elle de etiketleme yapabilirsiniz. size kolaylık olması için bir kaçını aşağıya alıyorum. tarifler sekmesinde, başlık görüntüsünün yanında süpürme yönüne göre en solda olan buton arama ekranını açıyor. arama ekranında yine süpürme yönüne göre en soldaki buton geri butonudur. onu bir kez etiketlerseniz uygulamanın diğer ekranlarında da etiketli görünecektir. ikinci olarak; bir tarife tıkladığınızda soldan sağa butonların dizilimi de "yorumlar, beğen, listelerim, önceki menü ve paylaş" şeklindedir. beğen butonunu tıklamadığınız sürece butonun üstünde kaç kişi tarafından tarifin beğenildiği gösterilir. eğer siz de tarifi beğenirseniz bu sayı kaybolur. tarifi beğenme ve beğeniden çıkarmayı bu şekilde ayırd edebilirsiniz.
2. kaydırma işlemleri: uygulama siz süpürdükçe genel olarak sayfayı aşağıdoğru çekiyor sanıyorum. fakat ekrandaki öğelere hakim olmak için özellikle de tarif kategorileri ve kategori içerikleri gibi geniş listelerde sayfayı elle aşağı çekmeniz gerekiyor. ayrıca, bir tarifin içindeyken tarif videosuna ulaşabilmek için de bu çekme hareketini kullanıyoruz. şöyle ki: paylaş butonunun üzerindeyken sayfayı aşağı çekin ve malzeme listesi ile aradaki boşluğa çift dokunun. tüm bu ipuçlarına rağmen, sayfa kaydırma mekaniğinin tam nlamıyla erişilebilir olmadığını; dolayısıyla da zaman kaybettirici olduğunu aklınızdan çıkarmayın.
3. diğer problemler: tarif ekranındaki malzeme ve hazırlanış kısımları her biri tek süpürmeyle okunan iki ayrı paragraf görünümünde malesef. bu noktada rotordaki gezinme seçeneklerini kullanmanızı öneriyorum. ek olarak, yukarda da söylediğim üzere otomatik sayfa kaydırma sebebiyle zaman zaman odaklama hiyerarşisi bozulduğundan ekranı tamamen gezmediğiniz hissi oluşacaktır. uygulamayı kullandıkça bundan kurtulacaksınız. sonuç olarak, sorunlu da olsa uygulama VoiceOver ile kullanılabiliyor

uygulama yorumu

televizyondan da hatırlaayacağınız üzere arda türkmen fazlasıyla takip edilen bir şef. uygulamada da oldukça geniş bir içerik bulacaksınız. afiyet olsun!

Uygulama kategorisi: 

Yiyecek ve içecek

Uygulama erişilebilir mi?: 

Kullanılabilir durumda

Düğme etiketleri: 

Bazı butonlar etiketli

Uygulama ücretli mi?: 

Ücretsiz