airread - news

Uygulama açıklaması: 

airread - news, airread uygulamasının sadece haber kaynaklarını seslendirecek şekilde sınırlanmış sürümüdür. böylece, airread uygulamasını yalnızca haber kaynaklarını dinlemek için kullanmak isteyen kullanıcılar diğer özelliklerden ayrıştırılmış daha sade bir arayüz altından uygulamayı kullanabilecekler. airread - news uygulaması, web sitelerindeki düzenli haber akışlarını zahmetsizce dinleyebilmeniz için tasarlanmıştır. uygulamayı kullanarak:
birden fazla web kaynağındaki haber akışlarını kolayca seslendirebilir, haber kaynaklarınızı kanallara, ve kategorilere göre organize tutabilir, daha önce okuduğunuz haberleri atlayabilir, haber akışlarını çevrim dışı dinlemek için indirebilir, haber akışları indirilirken istemediğiniz linklerden gelen içerikleri bloklayabilir, uygulamayı tekrar açtığınızda en son kaldığınız yerden haberlerin seslendirilmesine devam edebilirsiniz.

uygulama, haberleri seslendirirken iOS ile gelen yerleşik sesleri kullanmaktadır. seslendirme ayarları uygulama ayaarları içerisinden düzenlenebilmektedir.

erişilebilirlik notları

uygulama VoiceOver ile tamamen uyumludur.

uygulama yorumu

esasen, airread uygulamalarından daha başarılı birkaç uygulama var. fakat, airread uygulamasının ücretsiz olması ve temel seslendirme işlevlerini yerine getirebiliyor oluşu bu uygulamayı kullanmak için yeter gerekçe olabilir. airread - news özelinde duruma bakacak olursak ise: uygulama çok basit kullanımıyla iş görecektir. fakat, zaten ekran okuyucu kullanan bir körün haber akışı okumak için buna ihtiyaç duyup duymayacağı kişiden kişiye değişecektir.

Uygulama kategorisi: 

Yardımcılar

Uygulama erişilebilir mi?: 

Tamamen erişilebilir

Düğme etiketleri: 

Tüm butonlar etiketli

Uygulama ücretli mi?: 

Ücretsiz