Uygulama dizini

QuakeFeed Earthquake Alerts

quakeFeed kapsamlı bir deprem takip uygulamasıdır. uygulamayı kullanarak ülkemizde ve dünyadaki depremleri anlık olarak takip edebilir; listedeki her hangi bir deprem için büyüklük, konum, mesafe, derinlik, nüfus gibi temel detayları hızlıca görebilir; depremleri büyüklük, konum, mesafe gibi parametrelere göre filtreleyebilir; listedeki depremleri büyüklüğe, mesafeye, derinliğe, tarihe göre vs. sıralayabilir; deprem verilerinin çekileceği kaynağı (ESMC, USGS) belirleyebilir; haritayı fay zonu çizgilerine, plakaya, nüfus yoğunluğuna göre bs..

buluttan

Sosyal medyada paylaştığı hava tahminlerini binlerce takipçisine ulaştıran buluttanbildiriyor hesabı artık Buluttan adıyla Apple Store'da! Buluttan uygulaması ile istediğiniz mahalledeki saatlik ve bir haftalık hava tahminine ulaşabilir, bulunduğunuz lokasyondaki hava durumunu diğer kullanıcılar ile paylaşabilir, düzenli bildirimlerle hava durumundaki ani değişikliklere karşı önleminizi alabilir ve buluttanbildiriyor'un yazılarına ulaşabilirsiniz.
-İstanbul'daki 950 mahallenin ve Türkiye'nin diğer 80 iliyle bu illere bağlı bütün ilçelerin saatlik ve bir haftalık hava tahminleri

earth quake

earth quake güçlü bir deprem takip aracıdır. uygulama en güncel sisik verileri güvenilir veri kaynaklarından alır ve kolayca takip etmenizi sağlar. earth quake ile dünyadaki deprem aktivitelerini anlık takip edebilir, depremleri harita üzerinde görebilir, haritayı nüfus yoğunluğu veya tektonik sınırlara göre özelleştirebilir, depremlere ek olarak tusunami etkinliğini takip edebilir, deprem etkinliğini ülkelere ve bölgelere göre filtreleyebilir, deprem etkinliğini birden çok bildirim filtresiyle takip edebilirsiniz.
genel özellikler:

lastQuake

LastQuake, Euro-Mediterranean Seismological Center (CSEM) ‘in resmi akıllı telefon uygulamasıdır. EMSC,Sismologlar tarafından dizayn edilmiş LastQuake
uygulamasını , deprem hakkında insanlara uyarı yapmak ve depremi hissedenlerin yaşadıklarını gerçek zamanlı olarak toplayarak sadece bir kaç dakika içinde, depremlerin etkilerini tahmin edebilmek için hizmete sunmuştur.
** EMSC NEDİR? **
EMSC, 1975 yılında kurulan Uluslararası Kâr Amacı Gütmeyen Bilimsel sivil bir kuruluştur.
** YENİLİKÇİ BİR ALGILAMA YÖNTEMİ **

rasathane

Rasathane mobil uygulamasında Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Bölgesel Deprem Tsunami İzleme ve Değerlendirme
Merkezi (BDTİM) tarafından çözümü yapılan sismik olaylar yayınlanmaktadır. Derinliği 0 (sıfır) kilometre olan olaylar, Taşocağı, maden veya şantiyelerde yapılan insan kaynaklı yapay patlatmaları göstermektedir.
Uygulamanın başlıca özellikleri;
*Türkiye ve yakın çevresinde olan depremlerin bildirimi
- Tüm depremleri bildirim olarak alma seçeneği

telefon kütüphanesi

Türk Telekom ve Boğaziçi Üniversitesi Görme Engelliler Teknoloji ve Eğitim Laboratuvarı (GETEM) işbirliği ile sadece görme engelli bireyler için oluşturulan Telefon Kütüphanesi ile romandan şiire pek çok türde sesli kitaba, betimlemeli filmlere, testlere, pratik bilgilere ve diğer içeriklere ücretsiz erişebilirsiniz.

erişilebilirlik notları

uygulama VoiceOver ile tamamen erişilebilir durumdadır.

habit with henry

henry hayatınızı daha düzenli yaşamanız için burada! habit with henry basit ve kullanışlı bir alışkanlık takip uygulamasıdır. uygulama her gün tamamlayarak sağlamlaştıracağınız yeni alışkanlıklar edinmenize yardımcı olur; bir alışkanlık edinmenin altında yatan psikolojiyi anlamanızı sağlar; sağdadığı widget desteği ile alışkanlıklarınızı ana ekrandan takip etmenizi olanaklı kılar ve alışkanlıklarınızı analiz etmenizi kolaylaştıracak istatistikler sunar.

ibetter

iBetter ile pozitif alışkanlıklar edinin, kötü alışkanlıklardan ise kurtulun. ibetter alışkanlıklarınızı takip etmenize ve hedeflrinize ulaşmanıza yardımcı olur. alışkanlık geçmişinizi kayıt altında tutar ve ilerlemenizi anlaşılır bir takvim aracılığıyla gösterir.

erişilebilirlik notları

uygulama VoiceOver ile uyumlu değil.

tiimo

tiimo, hayatınızı organize etmek, rutinlerinize sadık kalmak ve kişisel hedeflerinize ulaşmak için kullanabileceğiniz başarılı bir alışkanlık yönetimi uygulamasıdır. uygulama sunduğu güçlü görselleştirme desteğiyle alışkanlıklarınızı, günlük rutinlerinizi ve hedeflerinizi tam bir doğallıkla yansıtır böylece onlara odaklanmanız ve yönetmeniz kolylaşır.

memex go

memexgo ile web sayfaları, facebook ve twitter gönderileri gibi her ürlü web tabanlı içeriği kaydedebilirsiniz. uygulama oldukça basit ve kullanımı kolay bir yer imi aracıdır.
memex go web içeriğinizi rahatça organize etmenize yardımcı olmak için etiket desteği sunar. böylece yerimlerinize eklediğiniz web içeriğini tema ve konularına göre organize edebilirsiniz.
memex çoklu platform desteğine sahiptir. masa üstü tarayıcılar için eklenti, android ve iOS için ise bağımsız uıygulamalar sunar. böylece yerimleriniz cihaz ve tarayıcılarınızla eşzamanlanmış olur.

Sayfalar

Uygulama dizini beslemesine abone olun.