iPhone 6 GÜNLÜĞÜ 12.GÜN 19 MART 2015

Optik metin tanıma teknolojileri ve KNFB reader ile günlük kullanım deneyimlerim….
Optik metin tanıma teknolojileriyle uzun süredir uğraşan ve bu teknolojileri kullanarak elektronik kaynak oluşturan bir sistemi yürütüyorum. İş böyle olunca böylesi teknolojileri araştırmaktan da kendimi alıkoyamıyorum. Öyleyse gelelim iOS platformunda ve yakında Android üzerinde de olmasını beklediğim KNFB reader yazılımına…
iOS üzerinde çalışan KNFB reader programı arayüz ve kullanım açısından erişilebilir durumda. Kaydırma hareketleriyle ve resim tanıma teknolojisiyle bir harika doğrusu.
Yazılımın kullanımı konusunda potcast bölümünde ilgili anlatımına ulaşabileceğiniz program öncelikle el broşüründen resmi belgelere kadar önüme gelen dokümanları en azından bilgi vermek maksadıyla dahi olsa bile kolaylıkla tanıdı ve bana aktardı.
KNFB reader programını açtıktan sonra karşınıza çıkacak ilk bölümde yapmanız gereken eğim bildirimini açmak ve görüntü pozisyon bildirimini de aktifleştirmek olacaktır.
Bu size odaklanma konusunda kolaylık sağlayacak ve doğru sonuçlar elde edeceksiniz.
Gelelim başka bir önemli noktaya;
Görüntü pozisyonunu bildirme aşamasında dört kenarıda alındığına dair ve 0 derece ibaresini duyduğunuzda çekim yapabilirsiniz.
Önü çok açık olan ancak biraz daha geliştirmeye ihtiyaç bulunan yazılım gelecekte dahada gelişecektir.

Kategori: