iPhone 6 GÜNLÜĞÜ 10.GÜN 15 MART 2015

iPhone 6 GÜNLÜĞÜ 10.GÜN 15 MART 2015
Sevgili takipçiler, Bugünün başlığı, Safari ile internet deneyimi.
Bununla birlikte android platformundada internet deneyimi nasıl olmakta ona da gözatacağız.
O zaman başlayalım…
Gün içerisinde internet üzerinde bilgisayar dışında halletmem gereken işlerim vardı ve kısa zamanda kolay erişim sağlayabileceğim bir çözüm gerekiyordu. Bu noktada safari ile internet üzerinden işlerimi çözebildim.
Peki nasıl oldu bu kolaylık?
Öncelikli olarak normal kaydırma hareketinin yanısıra rotor hareketiyle kolayca form alanları, linkler ve metin alanları gibi noktalara hızlı gezinme yöntemiyle odaklanabildim. Form alanları ve linklere odaklanmak voice-over ile gayaet başarılı.
Peki Android cephesinde internet deneyimi nasıl gerçekleşiyor. Bunun yöntemi ise aşağıdan yukarıya sonrada sağa kaydırma hareketiyle hızlı dolaşım menüsünü açıyoruz. Menüyü açmadan önce belirtmeliyim ki cromme programı üzerinde çalışmamız lazım.Safari kadar olmasada cromme üzerinde bazı hızlı dolaşım noktaları bulunmakta.
İnternet üzerinde veya farklı ortamlarda rotor hareketiyle çıkan seçeneklerde bir öğeyi etkinleştirmek için tek dokunma yeterliyken, daha öncede söz ettiğimiz gibi Android üzerindede yerel ve genel bağlam menülerinde dairesel hareket ettirerek parmağımızı kaldırmadan, istediğimiz seçeneğe gelince parmağımızı kaldırma sistemine dayanıyor.
Safari ve cromme deneyimlerini karşılaştırdığımızda rotor seçeneklerinin çeşitliliği dokunmatik sisteme yeni geçen ve belli düzeydeki kullanıcılara kolaylık sağlayacaktır.
Sevgilerimle

Kategori: