Makaleler

 • Haydi, watsap kuralım

  merhaba değerli okurlar, bu yazımda sizlere, sıklıkla kullanılan, ve watsap uygulamasını henüz kurmayanlar için, watsap kurulumunu ve kullanımını anlatacağım.

  giriş:

  öncelikle bilinmelidirki teknoloji günümüzde çok yaygın olarak kullanılmakta,
  eskiden sadece sesli olarak telefonlaşma varken, şuanki dönemde artık teknoloji belli bir boyuta geldi, ve çok farklı konumlara yerini bıraktı.

  bu durumda, artık kandillerde, özel günlerde aramak yerine fotoğraf gönderiyor, mesaj atıyoruz,
  aslında teknoloji bizlere hem yarar oldu, hemde zarar.

  Kategori: 

 • NVDA, ARTIK ÇOK DAHA HIZLI

  merhaba arkadaşlar, nvda 2019.3 beta 1 sürümünü bilgisayarıma kurdum. İnanın ki artık NVDA, artık jaws'tan daha hızlı. Şöyle belirteyim, donanımı düşük bir bilgisayarım vardı eskiden kalma. ona bu sürümü kurdum. ve gerçekten çok şaşırdım. nvda, son güncellemelerle zaten hızlanmıştı ama bu gerçekten beklemediğim bir şeydi. nasıl yaptılar, bu kadar nasıl geliştirdiler hala aklım almıyor. nv access ekibini ve nvda'nın gelişmesine katkı sağlayanları gerçekten takdir etmek lazım. Bu kadar düşük donanımlı bir bilgisayarda bu kadar hızlı çalışması çok sıradışı geldi.

  Kategori: 

 • IPHONEDA METİN KOPYALAMAK

  iPhone'da metnin üzerine üç parmakla dört kez tıklanarak metnin kopyalanması mümkün; ama metnin tamamını veya bir kısmını seçmek, metni paylaşmak ve yapıştırmak gibi metin düzenleme işlemlerini pratik bir şekilde yapmak isteyenler için rotor hareketini bilmek önemlidir.

  Kategori: 

 • iOS kullanıcı deneyimine bir bakış 3: bildirim modelinin kalbine yolculuk

  merhabalar. iOS kullanıcı deneyimini kurcalamaya devam ediyoruz. şimdi de son yazımızda sözünü verdiğimiz gibi iOS bildirim modelini masaya yatıracağız. ama bunu yaparken zaman zaman o yazıya referans vereceğimizden eğer hala okumamışsanız, mobil bildirim modellerini incelediğimiz yazıyla başlamanız iyi olabilir.

  Kategori: 

 • iOS kullanıcı deneyimine bir bakış2: mobil bildirim modellerine genel bir giriş

  merhabalar. iOS kullanıcı deneyimini tartıştığımız yazı dizimize birbirini takip edecek iki yazılık bir seri ile devam ediyoruz. serinin bu ilk yazısında, modil işletim sistemlerinin çok önemli bir parçası olan bildirim modellerini geniş şekilde ele alacağız. takip eden yazıda ise, iOS bildirim modelini inceleyeceğiz. yazı dizimizin misyonu gereği, bildirim modelinin adım adım nasıl çalıştığını anlatan bir kılavuzdan ziyade ilgili alanın genel iOS kullanıcı arayüzündeki yerini, erişilebilirlik tutarlılığını ve gelecek sürümlerde neler olabileceğini tartışacağız.

  Kategori: 

 • 25 mart apple etkinliğinde tanıtılan servisler neler? alışkanlıklarımız değişecek mi?

  merhabalar. son yazımızda sözünü ettiğimiz üzere, Apple bizim saatimize göre pazartesi akşamı bir etkinlikle yeni servislerini tanıttı. sunumda macos, tvOS ve iOS güncellemeleri de var fakat ana tema elbette yeni yayın servisi, dergi abonelik servisi, oyun servisi ve apple card idi. biz de bu yazıda ilgili servisler hakkında gevezelik edeceğiz.

  Kategori: 

Sayfalar

Makaleler beslemesine abone olun.