Battery Doctor anlatımı

Anlatım Sayın Selim Tambay Bey'e aittir.
Kendisine teşekkür ediyoruz.

Saygılar...

Merhaba sevgili dostlar.
iphone için performans denetimi yapmamızı sağlayan batterydoctor uygulamasının anlatımını yapmaya çalışacağım. Öncelikle uygulamamızı aşağıdaki linkten indirelim. Tabiki indirme işlemini telefondan yapmamız gerekiyor.

https://itunes.apple.com/tr/app/battery-doctor-master-battery/id44675127...

Uygulama açıldığında ilk gelen sayfa bilgi sayfasıdır. Bu sayfada sırasıyla şarj yüzdesi, bu yüzdeyle telefonun ne kadar açık kalacağı, ram kullanım yüzdesi ve ön bellek kullanımı gibi bilgiler yer almaktadır. Bu alttaki beş sekmenin birincisidir. İkinci sekmede en son ne zaman şarj ettiğimiz, ve tam şarjdan sonra geçen süre bilgisi vardır. Üçüncü ve dördüncü sekmeler bizim için önemi olan sayfalardır. Kullanım olarak da aslen bizi ilgilendiren kısımlarda buralardır. Üçüncü sekmede ram yüzdesi belirtilmektedir. Ortalama olarak yüzde 65 ile 80 arasında bir kullanım yüzdesi görüntüleyeceksiniz. Bust butonuna tıkladığımızda ram yüzdesinin yüzde 30 lu rakamlar düzeyine indiğini görebilirsiniz. Bust işlemin bittiğini alt kısımda çıkan done butonundan anlıyoruz. Dördüncü sekmeye geçtiğimizde ise ön bellek ve veri yolu bağlantılarının kullanımlarını görüntüleyebiliyoruz. Bu sayfada yapacağımız işlemi bilgisayardaki c cleaner gibi düşünebiliriz. Burada da clean up cache butonuna tıkladığımızda üst kısımda yüzdelik olarak tarama ve sonrasındada silme işlemini takip ediyoruz. İşlem bittikten sonra toplam boş hafızanın kaç olduğu, ne kadar verinin hangi uygulamadan silindiği gibi bilgilerde yine bu ekranda görüntüleniyor. Done butonuna tıklayıp işlemi tamamlıyoruz. 5. sekmeyide anlatayım fakat ben kullanmıyorum. Buradan uygulamanın pro versiyonunu satın alabiliyoruz. Proda ram ve ön bellek için kendimize göre değerler belirleyebiliyoruz. Telefon bu değerleri aştığında temizlik işlemi otomatik gerçekleşiyor. Şimdi gelelim körcül olmayan kısımlara. Sekmeleri vo okumuyor. Ben 1, 3 ve 4 numaralı sekmeleri etiketlendirdim. Bilmeyenler için etiketleme işleminede kısaca girelim. İlk sekme üzerine geldim ve iki parmağımla çift tıklayıp basılı tuttum. Üç kez sinyal sesi geldi ve etiket ekranı açılana kadar bekledim. 1. sekmeyi bilgi, 3. sekmeyi ram ve 4. sekmeyide ön bellek olarak etiketledim. İsterseniz 2. sekmeyi de şarj olarak etiketleyebilirsiniz. Umarım anlaşılır şekilde ifade edebilmişimdir.

Kategori: 

3 Yorum

Ynt: Battery Doctor anlatımı

Merhaba, Ben uygulamayı kullanmaya çalıştım ama düğmeler çalışmadı. Buradaki gibi etiketledim sonra da kullanmaya çalıştım olmadı.

Ynt: Battery Doctor anlatımı

aynen ben de hamide hanımın dediği gibi indirip etiketledim ama dediğiniz bilgileri voice over okumadı. ne yapmam gerekir? teşekkürler.

Ynt: Battery Doctor anlatımı

Merhaba; programın kullanıcısı değilim. Elimdeki anlatımı paylaşmak amacıyla göndermiştim siteye. Fakat kullanan arkadaşlarımız vardı. Ama yeni güncellemelerle değişikler olmuştur, bir şeylerin yeri değişmiştir, onu da bilemiyorum maalesef.