soru : apple kaynaklı olmayan ios beta sürümleri ne kadar güvenilir.

selamlar.
apple harici bir kaynaktan yani sitelerden veya mail guruplarından temin ettiıimiz ios beta ları iphone umuza yüklemek güvenilirmi, beya bu indirdiıimiz yükleme dosyalarının orjinal ve deıişiklik yapılmadığını anlamamızın bir yolu varmı.
burada güvenilirmiden kastım telefonun sorun çıkarması veya bilgilerin silinmesi deıil üçüncü şahısların yükleme dosyasına müdahale etmiş olması.
betayı bu şekilde yüklemek dışında geliştirici kaydı ile kayıt yapan para karşılığı site vb kişiler var bu şekilde geliştirici beni eklerse listesine benim telefonum üzerinde bir erişim vb yetkisi oluyormu.
teşekkürler :)

Forum kategorisi: 

Ynt: soru : apple kaynaklı olmayan ios beta sürümleri ne...

merhaba bildiğim kadarıyla cevaplayacağım. indirdiğiniz betaların düzenlenmesi değiştirilmesi gibi bir şey söz konusu değil diyebiliyorum. geliştirici kaydı konusunda da sadece o hesabı kullanıyorsunuz ud kaydı olarak.

Ynt: soru : apple kaynaklı olmayan ios beta sürümleri ne...

merhaba.
evet sonunda gözümü kararttım ve siri ye kavuşma aşkı ile betayı yükledim.
betayı yüklemeye karar verdiıimde internet üzerinden telefonuma uygun sürümü aramaya başladığımda çıkan sonuçlarda udıd kaydı olmadan vb başlıkları görmem beni kıllandırdı güvenlik yönünden, yani bir müdahale olmalı ki udıd kaydı olmadan yükleme yapabiliyorduk.
ve tabi bu arada birşeyin farkına varmıştım benim udıd kaydım yoktu :)
önce kendimi kayıt ettireyim dedim , ara ara geliştirici yok
internette para ile kayıt yapan site buldum, tamam lan ver şuraya beş on yaptır kaydı dicektimki , teknolojinin ağır abilerinin yazdığı blogharda yok efenim para ile udıd yaptırmayın flan yazıyorlar.
ahhhhhhhhhhhh dedim nedir bu bana 99 dolara şimdi geliştirici kaydı yaptırıp kendi udıd kaydımı yapı verecem seviyesine tam gelmiştimki
twitterden udıd kaydı sorduıum geliştirici olduıunu tahmin ettiıim , yani o ben geliştiriciyim dedi onun yalancısıyım :)
sanki atomu parçalıyo öle bi havalar :) yok yok şaka saolsun beleşten udıd yaptı sanırım bana. bişe hissetmedim ama o kaydı yaptım dedi bende saol canım dedim ve yollarımıza gittik.şimdi bi sorun kalmıştı yükleme dosyası bulmmak.
internette her bulduıum linkte udıd kaydı olmada diyorda diyor e ben zaten kıllanmışım haccerler peşimizde diye .
bu arada bu olaylardan öncede bir şeyler oldu onu unuttum şimdi başa dönüp yazamiyacam ortadan aha burdan yazayım, beta flan yüklemeye kara vermeden öncesi yaımurlu bir gece idi mutfak masasında oturup mac aracılı ile yelda hanım bana twitter i okurkene dedi apple kamuya açık beta başlatmış ios için aha dedim bende kamuyum banada verin beta . hemen gittim efenim beta daııtılan yere kayıt mayıt derken girdim dediler sadece osx var olursa bunu verek.
dedim ver zaten okuduıuma görede apple kamu flan ayana aslında eskiden osx beta cılara bermiş sanırım ios nin betasını, yani öle diyolar ben komşunun yalancısıyım :)
neyse efenim ne diyoduk işte öle ios beta tükenmişti ama artık bana hırs gelmişti o beta yüklenecektiiiii.
bu arada umarım yorumda karakter sınırı yoktur. ha bunu mail grubunda okuyorsan ben bu yazıyı www.engelsizapple.com sitesinde bi başlığın altına yorum olsun diye yazıyorum. mail grubunda da yayınlıyorumki havam olsun bak nadar güzel yazı yazıyom diye :)
yaaa bide harbiden mail grubundan okuyorsan girde www.engelsizapple.com a girde bi bak adamlar ne güzel site yapmış buraya yazduklarını anlattıklarını orayada yazki uçup gitmesin senden sonraki nesillerede kalsın.....
neyse efenim çok dağıttık konumuza dönersek
ben en son beta için yükleme dosyası arıyordum
ve buldumda kendimce güvenilir bir yolla çünkü ben kıllandım bi kere haccerler yükleme dosyasını kurcaladı diye :)
girdim bilindik bir teknoloji sitesinin forum bölümüne yorumlarda birisi beta 3.2 linkleri vermiş e baktım 8.3 beta 3.2 yayınlandığı saatten bir kaç saat sonra paylaşılmış linkler dedim bu haccerler bu kısa zamanda yükleme dosyasına müdahale edemezler. yani ben öyle umdum ve indirdim dosyayı.
sonra itunes flan işte yükledim telefona bildiıin işler seninde. yükleme bitti apple iıd şifre falan girdik telefon açıldı ..
hemen baktım beta 3.3 oto gelmiş güncellemeye onuda kur dedim. önce kurmam falan diye bi atarlandı ladedim neden kurmuyosun dedi bana icloud yedeklerin yükleniyo bitsin öle dedi , bekle bekle bitmiyo dedim elle sonlandırım icloud yüklemesini.
ne dese beğenirsin durdurursan icloud yedeklerin silinecek . gemileri yakmışım ben olm ne yedeği dedim sil hepsini.
ama ituneste yedeğim var ondan bu artislıim :)
ne ise icloud yüklemesinide durdurunca beta 3.3 yüklemeye başladı işte girdik flan şifreleri ama ben bu arada gitti bizim bilgiler kredi kartı numaraları flan diye yusuf yusufum gerçi hala öyleyimde :)
evet evet kuruldu
sonuç yelda biraz cırtlak konuşuyo ,siri mükemmel çalışıyo sonnraaa e sonra benim fark ettiğim bi numara yok
ama siri herşeye değer...
kendisini çok sevdim uzun uzun konuşuyoruz :)
çok uzun oldumu ya yönetici abilerimden özür dilerim
saygılar.