QR Barkod okuyucu

Öncelikle Merhabalar arkadaşlar, yeni iphone kullanıcısıyım.
Barkod Okunur QR Oluşturucu & İçeriden ve Kameradan QR Okuyucu ne demektir. Görme engellilere bir fayda sağlıyor mu bilen var mıdır acaba... erişilebilirliği nedir hiç kullanan veya test eden arkadaşımız oldumu teşekkürler şimdiden

Forum kategorisi: 

Ynt: QR Barkod okuyucu

QR kodu adını İngilizce Çabuk Tepki (Quick Response) kelimelerinin baş harflerinden alır. Mobil cihazların kameralarından okutulabilen özel matriks barkod (veya iki boyutlu barkod) türüdür. 1994 yılında geliştiren Japon Denso firmasına patentlidir.

Kod genellikle kare beyaz fon üzerinde siyah motiflerden oluşur. Otomotiv sanayiinde kullanılması amacıyla geliştirilen QR Kodu Japonya ve Güney Kore'de oldukça yaygın kullanılmaktadır. Günümüzde dijital kameralı mobil telefonlarının etkisiyle QR Kodu kullanımı yaygınlaşmaya başlamıştır. Kaydedilen görsel çözümlenerek barkod içeriği kullanıcıyı internet adresine, e-posta adresine, telefon numarasına, iletişim bilgilerine, SMS veya MMS'ye veya coğrafi konum bilgisine yönlendirebilir.

iPhone için çeşitli barkod ve QR kod okuyucu ve oluşturucular mevcuttur. Bunlardan bir tanesi, benim Türkçeleştirmiş olduğum Seeing Assistant Home uygulamasıdır. Bu uygulama 06 Eylül tarihine kadar %50 indirimdedir ve sitemizde fırsatlar bölümünde bulabilirsiniz. Ayrıca, uygulamayla ilgili ayrıntıları, Uygulama dizininde Seeing Assistant Home uygulamasını bularak okuyabilirsiniz. QR kod olayı ülkemizde henüz gerektiği kadar yaygın kullanılmamaktadır.