mac osx ile team talk erişilebilir mi

selamlar mac osx üzerinde team talk u sanal makina olmadan kullanmak mümkünmü bu şekilde kullanan var ise yolunu kısa yolunu vs yardımcı ola bilirmi ben kanal listesinde takılıyorum yardımcı olanlara şimdiden teşekkürler

Forum kategorisi: 

Mac ve Team Talk

Selam.

Kanallar kısmına gelebiliyorsanız, burada izleme dörtgeni kumandasını açarak, üzerinde parmağınızla gezdiğinizde kanal isimleri görülecektir. Görülmüyorsa VO+ sağ ve sol yön tuşlarıyla bir kanal ismi duyulana dek odaklanmayı deneyebilirsiniz. Bir kanalı trackpad üzerinden bulmanız ardından, önce tek parmakla üç tık ile Voice Over imlecini ilgili içeriğe odaklayıp, VO tuşları+fn+f5 ile fareyi ilgili içerik üzerine taşıyın.

xxx öğesi farenin altında anonsunu duyarsanız, sonuç olumludur. Ardından ctrl+option+shift+boşluk tuşlarıyla farenin ilgili içeriğe tek tıklamasını sağlayıp içeriği seçmiş olacaksınız. Son olarak team talk'un kanallara katılma kısa yolu olan cmd+j kombinasyonuyla kanala katılabilirsiniz.

Yukarıda bahsettiğim işlemlere uyduğunuz takdirde sonuç birçok kez olumlu oluyor. Voice over ve TT erişilebilirliği halen sorunlu olduğundan, böyle bir çözüm buldum, şahsım dışında deneyip başarı elde edebilenler de oldu.

mac ve team talk

selamlar
teşekkürler kanalları görüyorum sanırım
Damla Engelsiz Yaşam Derneği (0) grup veya engelsiz apple gibi bölümler var örneğin akdeniz.edu da
kanal bunlar yanlış anlamadı isem
bunlar arasında stabil dolaşılmasada sanırım çözebilirim
bu gruplarla etkileşime geçince odaya girmiş oluyormuyum
ve son jolarak mikrofon tuş ayarı için ne yapmam gerek yani tuş atama için
şimdiden teşekkürler çağrı.

TT For Mac

Selam.

Vallaha açık yazayım, mikrofon bölümü için elma menüsünden team Talk'un menü seçeneklerine gelip preferences veya tercihler denen alanda,voice veya audio meseleleriyle ilgili ayar seçeneklerini kurcalayarak bir şeyler bulmuştum ben. Bununla ilgili bir PodCast hazırlamayı düşünüyorum bugün yarın, en azından odalara giriş ve mikrofon ayarlama mevzuularını ele alan bir şey.

Kanallar noktasındaysa şunu önereyim, etkileşim değil mesele tam olarak. Gireceğin kanalın üzerine tracpad üstünden parmağınla geleceksin. Süpürme hareketiyle değil yalnız, ardından sana cevaben yazdığım noktaları uygularsan istediğin kanala girmiş olacak konumdasındır.

Teşekkür team talk yardım için

Selamlar
Yardımların için teşekkür ederim çağrı
Mikrofon sorunu çözdüm
Kanal etkileşimi üzerinde biraz daha uğraşmam gerekecek sanırım
Podcast sabırsızlıkla bekliyorum
Saygılar

Ynt: mac osx ile team talk erişilebilir mi

Merhaba.
Team talk ve Mac ikilisinin kullanımını ele alan bir podcast yayınlandı. Sevgili Amine Ennur Aksoy'a sitemize özel düzenlediği bu anlatım için teşekkürlerimizi sunuyoruz. Mac oSX için yayınlanmış Team Talk sürümünü de, aşağıda paylaşılan PodCast link içeriğinde yer alan açıklama altında bulabileceksiniz.
Keyifli dinlemeler dileriz.
Mac OS X üzerinde teamTalk uygulaması ve voice-over ile erişilebilirliği