Mac Hakkındadır

Merhaba Arkadaşlar, Jaws ekran okuyucu ve Windows işletim sistemi yüklü bilgisayar kullanıyorum. Şimdilik Mac almayı düşünmemekle beraber birkaç yıl sonrası için düşünmekteyim; ama sizin değerli görüş ve önerileriniz doğrultusunda düşüncelerime yön vereceğim. Mac hakkındaki sorularımı özetleyerek soruyorum:
Görmeyen bireyin uygulama kurup kaldırması, ekran okuyucunun ayarlarını yapması gibi işlemler ve web sitelerinin kullanımı ne kadar erişilebilir?
Yanıt yazacak arkadaşlara teşekkürler

Forum kategorisi: 

Ynt: Mac Hakkında bazı sorular

Merhaba,
Bu soruya mac kullanan arkadaşlar daha detaylı cevap vereceklerdir ama bu sorunuza detayı verilecek bir cevap yok. Çünkü bunlar genel bir konu aslında. 1. Voice Over başlangıç seviyesi bir bilgisayar kullanıcısı için oldukça erişilebilirdir. 2. Müzik dinlemek için iTunes varsayılan bir oynatıcı olarak erişilebilir diye düşünüyorum. Voice dream uygulamasını bulamazsınız çünkü Mac App store ve iOS app store farklı kısımlardır. Ama mac app store üzerinde belki farklı uygulamalar bulunabilir.

Ynt: Mac Hakkında bazı sorular

Merhaba. Öncelikle soruların genelinde olan bir bilgi yanlışını düzeltmekle başlamayı daha uygun buluyorum. Mac bilgisayarlar içerisinde çalışan işletim sistemi, iOS ile entegre çalışabilse de, iOS'ten çok daha önce çıkmaya başlamış ve tamamen bağımsız bir işletim sistemi olan OS X'dir. Birkaç ay önce, sizin gibi kafasında belli başlı soruları olan kullanıcılarımız için bir makalede en genel soruları toparlamaya çalışmıştık. Aşağıya linkini alıyorum. Burada olmayan, yanıt bulamadığınız sorularınız için, yine forumu kullanarak bilgi sahibi olabilirsiniz.
http://engelsizapple.com/makale/sorularla-mac-os-xe-genel-bakis

Ynt: Mac Hakkında bazı sorular

Merhabalar, yukarıya ek olarak şunu söyleyebilirim, Mac için Voice Dream olmasa da işletim sistemi içerisinde İbooks uygulaması son derece erişilebilir olup rahatlıkla kullanılabilirdir. Finereader'la da kitap taramak mümkün; ancak program yüksek fiyattan satılmaktadır, Torrent kullanarak indirmenizi öneririm. Pages, Keynote, Numbers vs kullanarak Word, Powerpoint ve Excel de yaptığınız işlemleri yapabilir, Quik Time player'la ses veya video kaydedebilir, bunları Garage Band ve İmovie ile düzenleyebilirsiniz. Önizleme programıyla da pdf okuyabilirsiniz.