İPHONE 6 VE 6 PLUS İÇİN KILIF ÖNERİLERİ

Merhaba arkadaşlar, İphone 6 ile birlikte, İphone yeni bir görünüm kazanmış bulunuyor. Bu görünümde en dikkat çeken yön, iphone kasasının ince bir görünüme sahip olmasıdır. Çok şık bir tasarım olduğunu söyleyebilirim. Ancak, kasanın inceliği ve arka kameranın dışa doğru çıkıntı yapması, kullanıcıyı tedirgin ediyor. Ben de bunu düşünerek bu konuyu açmaya karar verdim. Uygun kılıf önerilerinizi bekliyorum.

Forum kategorisi: 

Ynt: İPHONE 6 VE 6 PLUS İÇİN KILIF ÖNERİLERİ

Merhaba,
Ben de iphone 6 kullanıyorum. Ben kılıf alırken ilk tercihim, iphonemin daha kalınlaşmaması ve görünür olmasıydı. Bana şeffaf, ince, güzel bir kılıf önerdi satıcı kişi ve ben de çok beğenip 15 liraya aldım. Iphonenizi hiçbir şekilde kalınlaştırmıyor. Kamera kısmı da tam iphonemin kamerasının çıkıntısıyla eşit durumda. Kılıfın tek bir eksisi vardı, yapıştırılan yerlerden ayrılmaya başladı. Tabi bu benim kılıfı biraz hoyrat kullanmamla da alakalı olabilir.
Neyse ben birkaç gün önce yeni bir kılıf daha aldım. Bu kılıf da şeffaf ama diğerine göre biraz daha kalın. Bu kılıfın yapıldığı madde diğerine göre daha yumuşak olduğu için yırtılma olacağını sanmıyorum. Kılıf aslında çok kalın değil. Kenar kısımları biraz daha yüksek olduğu için kalın gibi duruyor. Kamera çıkıntısından çok hafif yüksek gibi ama dediğim gibi fark edemezsiniz bile belki. Bu kılıfın kenar kısmında telefonu kenar darbelerinden koruması için sanırım, bir çerçeve var.
Ben telefonumun üst kenarlarını korumak için çerçeve alıcaktım ama satıcı bu kılıfı aldıktan sonra çerçeveye gerek olmadığını, kılıfın üst kenarlarının telefonu koruduğunu söyledi. Ben de aldıktan sonra bayağı inceledim ve gerçekten de koruduğunu fark ettim. Kılıfın üst kısmı biraz yüksek ve telefonun üst kenarına tam oturduğu için koruyor telefonu.
Ilk bahsettiğim kılıf telefonun şeklini değiştirmediği için çok güzel. Ama ikinci bahsettiğim kılıf daha korumalı geldi bana. Yalnız ikinci kılıf, telefonun şeklini eski iphoneler gibi gösteriyor. Şekle takılmazsanız bence ikinci kılıfı alın. Diğer kılıfla da arasındasadece 5 lira fark var. Ben onda şekilden başka bir olumsuzluk göremedim. Ama yine de siz bilirsiniz.
Inşallah yardımcı olabilmişimdir.

Ynt: İPHONE 6 VE 6 PLUS İÇİN KILIF ÖNERİLERİ

Merhabalar, 2 gün önce ben de sizin bahsettiğiniz gibi bir kılıf aldım. Sanırım aynı kılıftan bahsediyoruz. Benim aldığım kılıfın arkası deri ve ses tuşlarıyla kilit ekranı tuşu için kılıfta ayriyetten bir tuş yapmışlar kolay basılabilsin diye. Ancak kılıfın şöyle bir olumsuzluğunu gördüm; telefonu sessize alma anahtarı çok içte kalıyor ve kullanımı zorlaştırıyor. Bu çok önemsenmezse bu kılıf ideal diyebilirim. Hem iphone elden kaymıyor hem de kenarları mükemmel bir biçimde koruyor. Almak isteyenlere tavsiye edilir.