FaceTime ve iMessage'ı etkinleştirme sorunu

merhaba arkadaşlar,
bun dan 2 gün önce nasıl oldu ise, FaceTime ve iMessage kendiliğin den kapanmış.
ben de yeni den etkinleştir dim ama, etkinleştirme bekleniyor diyor, sonra etkinleştirme geçersiz oldu, tekrar deneyin uyarısını alıyorum.
İPhone'u 2 3 kez sıfırlayıp yeni bir İPhoneolarak ayarlama ma rağmen, hala etkinleştirme bekleniyor diyor.
telefonu kapatıp açtım,
iMessage ve FaceTime'ı kapatıp yeni den açtım,
hala aynı sorun devam ediyor.
internetten araştırma yaptım, orada da telefonu kapatıp açın, yeni ios sürümüne sahip olduğunu za emin olun felan diyor.
ne yapmamı önerirsiniz?
yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Forum kategorisi: 

Ynt: FaceTime ve iMessage'ı etkinleştirme sorunu

kıllandığın hat kontörlümü yoksa faturalımı yada hattın yurt dışına mesaj arama falan gönderip almaya açık mı? eğer hattın yurt dışına mesaj yada arama gönderip almaya açıksa yeterli bakiyenizin olduğunu kontrol edin. faturalıysa hattınız yurt dışına açıksa, mutlaka etkinleştirilecektir. bende hattımda tl olmadığı için etkinleştiremiyorum ikisinide maalesef

Ynt: FaceTime ve iMessage'ı etkinleştirme sorunu

Merhaba, o sorun operatör kaynaklı bir sorun. Ben o zamanlar Türk telekom kullanıyordum, ve bu sorunla bir çok kez karşılaştım. Hatta bir kaç kez fazla fatura dan dolayı müşteri hizmetlerini arayıp zorla paramı iade ettirdim. Yani bu durum da sizin yapa bileceğiniz bir şey yok.

Ynt: FaceTime ve iMessage'ı etkinleştirme sorunu

Akşam operatörümü aradım. Akıllı fatura kullandığım için yurtdışına gönderilen SMS kısıtlanmış. Etkinleştirmeyi hücreselden yapınca yurtdışı için mesajların kısıtlandığına dair bir uyarı aldım. Operatörümü arayıp konuyla alakalı yardımcı olmalarını rica ettim. Onlar da akıllı faturayı kaldırıp denememi söylediler. akıllı faturayı kaldırttım. Sonrasında etkinleştirme tamamlandı. Yanıtınız için teşekkür ederim