AppStore üzerinden nasıl uygulama indirilir?

• Cihazımızda Appstore içine girelim.
• Ekranın altındaki sekmeler içinden ara sekmesine çift dokunalım. Uygulama indirmek için dilersek, Yakınımda, En İyiler veya Öne çıkanlar sekmelerini de kullanarak Appstore içindeki uygulamaları görebiliriz. Ancak en kolayı Ara sekmesi üzerinden arama yaparak indirmek istediğimiz bir uygulamayı bulmaktır.
• İndirmek istediğimiz uygulamanın dilersek tam adını, dilersek de ilk birkaç harfini yazarak sonuçlar arasından istenen uygulamaya ulaşalım.
• Aranan uygulama bulunduktan sonra, detaylarına ulaşmak için üzerine çift dokunabiliriz. Detay sayfasında, uygulama hakkındaki bilgiler, desteklediği diller, geliştirici web sitesi, ve geliştiricinin diğer uygulamalarına ulaşmak mümkündür. Bunları görmek istemiyorsak uygulamaya çift dokunmadan doğrudan bir kez sağ süpürme hareketiyle uygulama adının yanında “ücretsiz” veya uygulama fiyatının yazdığı yere çift dokunarak da işlemimize devam edebiliriz. Bir deneme yapmak isterseniz Facebook, veya Twitter gibi ücretsiz bir uygulamayı indirmeyi deneyin. Eğer ücretli bir uygulama test edecekseniz, “Text 2 group” test edilebilir
• Uygulamayı indirmek içinuygulama ücretsiz ise ‘’ücretsiz’’ butonunu tıklayabilir, ya da uygulamanın fiyatının olduğu butona tıklayabiliriz.
• Bu aşamadan sonra, Apple kimliğimizin şifresini girerek AppStore’da oturum açmamız istenebilir. Eğer birkaç dakika önce başka bir uygulama daha indirdiysek, şifre bilgisi istenmeyebilir. iPhone 5s kullanıyorsak, tanıtacağımız parmak izimizle, herhangi bir şifre girmeden uygulama indirmemiz de mümkündür.

Kategori: