Mwc 2015: Htc Grip Duyuruldu

HTC, MWC 2015'te yeni amiral gemisinin haricinde akıllı bilekliği Grip'i de duyurdu.

Tayvan merkezli teknoloji devi HTC, Barselona'da gerçekleştirdiği MWC 2015 etkinliğinde yeni nesil amiral gemisinin yanı sıra birden fazla bomba daha patlattı. HTC, akıllı telefon ve sanal gözlükten sonra akıllı bilekliğini de duyurdu. HTC Grip adını taşıyan akıllı bileklik ile birlikte HTC, ilk kez giyilebilir cihazlar pazarına adım atmış oldu.

HTC Grip, GPS destekli fitness odaklı akıllı bileklik olarak dikkat çekiyor. Under Armour'la işbirliğine giden HTC, geliştirdiği akıllı bileklik ile birlikte sporla yakından ilgilenenlere yardımcı olmayı hedefliyor. HTC One M9'un tasarımına uyumlu olarak tasarlanan akıllı bilekliğin dışı siyah olurken, iç kısmı ise oldukça parlak yeşil renge hakim. Söz konusu cihazda 1.8 inç büyüklüğünde 32 x 160 PMOLED kavisli ekran bulunuyor. Kullanıcıların egzersizlerini takip etmek için beş sensöre sahip olan bileklik tarih, saat, mesaj bildirimleri ve gelen aramalar gibi birçok bilgiyi kullanıcısına gösterebiliyor. Aynı zamanda cihaz, sporla ilgili diğer verileri de kayıt altına alabilme yeteneğine sahip. Ayrıca akıllı bileklik bu verileri UA Record uygulaması ile kayıt altına alıyor.

Android ve iOS işletim sistemli mobil cihazlarla uyumlu olarak çalışabilen akıllı bileklik, 200 dolar fiyat etiketine sahip. Söz konusu ürünün bahar aylarında satışına başlanacağı açıklandı.

 

Haber kategorisi: