iOS8.3 Beta3 geliştiricilere yayınlandı

iOS8.3 Beta 3 Yayınlandı
9 Mart tarihindeki Apple Watch tanıtımının yapıldığı ve iOS8.2 sürümünün serbest bırakıldığı Apple etkinliğinin ardından, Apple bugün de iOS8.3 yazılımının 3. Betasını geliştiricilere açtı.
Yeniliklerin tamamını öğrenebilmek için çok erken olmakla beraber, aşağıdaki yenilikleri tesbit edebildik:
Mesajlar: Kişiler dışındaki numaralardan gelen mesajlar ayrıca filtrelenebilecek.
Ayarlar/Mesajlar altına eklenen Yazışma listesi filtreleme özelliği ile, kişilerde kayıtlı olmayanlardan gelen mesajların filtrelenmesini sağlayan bir özellik bu sürümde en çok dikkat çeken yeniliklerden birisi.
iOS8.2 sürümünde bulunan Apple Watch uygulaması, iOS8.3 beta3'te de ana ekrandaki yerini almıştır.
09 Mart tarihinde tanıtılan ve Nisan ayında piyasaya sürülmesi beklenen Apple'in akıllı saati Apple Watch cihazını yönetmek ve kontrol etmek için kullanılacak olan Apple Watch uygulaması iOS8.3 Beta3 ana ekranına eklenerek bu sürüme de Watch desteği getirilmiştir.
Bizim dikkatimizi çeken diğer bir konu ise, metinlerde altlık veya Footer şeklinde voice over tarafından seslendirilen kısımlar, artık seslendirilmemektedir. Artık Voice over, altlık gibi bir seslendirme yapmamaktadır.
Bunların yanında çeşitli hata gidermeleri ve iyileştirmeleri de barındıran Beta3, Beta2^yi telefonuna kurmuş kullanıcılar tarafından Ayarlar/Genel/Yazılım güncelleme yolu takip edilerek kurulabilecektir.
Daha önce çıkan haberlerde iOS8.3 Beta3ün genele açık olarak yayınlanacağı belirtilmekteydi ancak, şimdiye kadar Apple'dan bu yönde herhangi bir açıklama yapılmamıştır.
Burada yazılanların dışında bir yenilik veya hata giderme tesbit ederseniz, lütfen habere yorum olarak ekleyiniz.

*Güncelleme: iOS beta programı güncellemede aksi belirtiliyor olsa da herkese açıldı, detaylar için
şuradan bilgi alınabilir.
Engelsizapple.com ekibi adına:
Ömer Yeşiltaş.

Haber kategorisi: 

6 Yorum

Ynt: iOS8.3 Beta3 geliştiricilere yayınlandı

Merhaba, Siri ile bir telefon araması gerçekleştirdim. karşı tarafın telefonu çalarken veya yanıtlanmayıp ulaşılamıyor anonsuna geçtiğinde, Telefon çalarken çift parmak ile kapanmıyordu bir önceki beta sürümde. Şimdi kapata bildim. Umarım tesadüf değildir arkadaşlar, çünki gerçekten önemli sorunlardan birisiydi bence.

Ynt: iOS8.3 Beta3 geliştiricilere yayınlandı

merhaba, ben yenilikten değilde, bir iki hatadan söz etmek istiyorum, hata 1 internet haber, yazar oku gibi uygulamalardaki yazıları kopyalamıyorum, önceki betada böyleydi, 2.hata, appstore mağzasında bir uygulama seçip içine girince sağa doğru okuyunca sorun yok ama sola doğru çekince cihaz donuyor

Ynt: iOS8.3 Beta3 geliştiricilere yayınlandı

Öncelikle Apple halka açık beta programıyla önemli bir adım atmış kanımca bunu belirteyim. Önceki beta sürümündeki arama esnasında Voice Over hareketleriyle yanıtlayamama veya aramayı sonlandıramama gibi sorunlar yaşamıştım, şu ana değin yapmış olduğum denemelerde böyle bir soruna rastlamadığımı belirteyim. İdris'in bahsettiği sorun bende de baş gösteriyor, bir uygulamayı incelemek için sağa doğru ilerlediğimde ayrıntılar, açıklamalar gibi uygulama içi bilgileri kontrol ediyorum süpürme hareketiyle, bu işlemi sola doğru gerçekleştirdiğimde uygulama yanıt vermiyor, Voice Over'ı kapatıp açmak durumunda kalıyorum, ana ekrana dönmeden de cihaz kendine gelmiyor kolay kolay. iPhone 5s kullandığımı da belirteyim. Ekstralar oldukça paylaşırım.

Ynt: iOS8.3 Beta3 geliştiricilere yayınlandı

merhabalar, iphone 5 kullanıyorum. 2. beta hız ve kararlılık açısından gördüğüm ios 8 sürümleri içinde en iyisiydi diyebilirim. evet, siriyle telefon görüşmesi yaptığımızda çift parmakla kapatamıyorduk ama, genel sistem hızı ve kararlılığı oldukça başarılıydı. şimdi, zaman zaman internet kullanan çeşitli uygulamalardan çıkarken, yada ayarlar vb ofline programlardan çıkarken, 2-3 saniye vo donuyor. mbraile ın güncellemesiyle birlikte yaptım güncellemeyi, mbraille in tepki süresi de oldukça yavaşlamış gibi. harflere bastığımda bazen hemen tepki vermiyor. mesajı gönderirken 10-15 sn bekletiyor. ayrıca, çok uzun zamandır, yani beta2den beri başıma gelmemişti, zaman zaman çeşitli programlarda, mesela ayarları kurcalarken telefon yeniden başlıyor. braille ekran girişi ise benim için hala kullanılabilir değil. umarım final sürümünde bu hatalar giderilir. mbraille ile olan sorunlarımın ise ios güncellemesiyle mi, yoksa mbraille güncellemesiyle mi ilgili olduğunu bilmiyorum.

Ynt: iOS8.3 Beta3 geliştiricilere yayınlandı

beta programı ios için kullanıla bilir değil. kullanıcı limiti vardı sanırım. şu an sadece mac osx için beta açık görünüyor. beta kullanmak nasip olmayacak :( yeniden başlar umarım beta yada normal sürüm gelir en kısa sürede umarım.