iOS 8.3 ile reklam mesajlarına son!

mesajlara karşı ne kadar yasa çıkarsa çıksın, firmalar bir yolunu bulup spam mesaj göndermeye devam ediyorlar. Ne yazık ki bunların önüne geçmek kolay iş değil.

Akıllı telefonlar için kullanılan engelleme uygulamaları geçici bir çözüm olarak kullanılsa da telefonun resetlenmesi halinde tüm spam listenizin kaybolması mümkün olabiliyor. Ayrıca, özel bir spam listesi oluşturmak için önce o spam mesajalr tarafından rahatsız edilmeniz gerekiyor.

Apple ise şimdi iPhone kullanıcılarını rahatlatacak yeni bir yöntemi iOS 8.3'e eklemeye hazırlanıyor.

Yeni spam raporu özelliği sayesinde kullanıcılar mesajın hemen altında yer alan, spam raporu linkiyle, gelen mesajın spam olduğunu tek tıkla rapor edebilecek. Apple, aynı numara hakkındaki spam bildirimleri çoğaldığında bu numarayı spam listesine alacak. Böylece bu numaralar, iPhone kullanıcılarına spam mesajlar gönderemeyecekler.
Apple'ın spam listesini kullanan iPhone sahipleri, diğer iPhone sahiplerinin şikayetleri ile oluşturulan bu liste sayesinde, spam göndericilerinin mesajlarıyla hiç karşılaşmadan rahat rahat telefonlarını kullanabilecekler.

Haber kategorisi: 

2 Yorum

Ynt: iOS 8.3 ile reklam mesajlarına son!

Bu oldukça güzel olsa da. Bazı durumlardada kullanıcıları olumsuz yönde etkileyebilir. Umarım bunun çözümü de bir şekilde mümkün olur. Çünkü gerçekten Spam mesajlar bütün kullanıcıları bıktırdı. Ancak bunun yanında yapılacak bazı olaylarda kullanıcıları olumsuz yönee etkilemeye müsait.