iOS 8.3 beta 4 yayınlandı

Apple, iki hafta önce üçüncü betası ile karşımıza çıkan iOS 8.3'e ait iOS 8.3 Beta 4'yi yayınladı. OTA olarak sunulan güncellemeyle ilgili detaylar haberimizde.

İki hafta önce iOS 8.3 Beta 3'ü yayınlayan Apple, şimdi de iPhone, iPod touch ve iPad için iOS 8.3 Beta 4'ü yayımladı. Performans iyileştirmelerini barındıran bu güncelleme OTA üzerinden sunuluyor. Peki, bu güncelleme nasıl yüklenecek?

Türkçe Siri ile gelen iOS 8.3 Beta 4'ü yüklemeniz için geliştirici hesabınızın bulunması gerekiyor. Geliştirici hesabınız yoksa bu güncellemeyi yüklemek için sürümün IPSW dosyalarının yayınlanmasını beklemeniz gerekiyor.
Eğer iOS 8.3 Beta 3 cihazınızda yüklü ise; Ayarlar>Genel>Yazılım Güncelleme bölümünden iOS 8.3 Beta 4 sürümünü yükleyebilirsiniz.

Apple'ın halka açık Beta programına kayıt olmuşsanız iOS 8.3'ün halka açık 2. Beta sürümünü OTA üzerinden indirebilirsiniz. Ancak Apple şu an için Beta programına kayıt alımını durdurmuş durumda.

Güncelleme:

iOS8.3 Beta 4 kullanılmaya başlandıktan sonra, Beta ile gelen değişiklikler de gün yüzüne çıkmaya başladı. Anlaşıldığı kadarıyla pek ciddi değişiklik sunmayan iOS8.3 Beta 4, tesbitlerimize göre aşağıdaki iki değişiklik ve performans iyileştirmelerini içeriyor:
*1. iCloud fotoğraf arşivi Beta olmaktan çıkarıldı. Uygulamadan Beta etiketi kaldırıldı. Önceki Betalardan birinde de uygulama Beta olmaktan çıkarılmış, Beta 3 ile tekrar Beta etiketi eklenmişti. Beta 4 ile uygulama tekrar Beta olmaktan çıkarılmış.
*2. iOS8.3 Beta 3 ile gelen mesajlardaki kişi filtreleme fonksiyonu, bu kez kişilerimizde bulunmayan numaralardan gelen iMesajları da kapsar hale getirilmiş, tanınmayan numaralardan gelen iMesajlar bilinmeyen gönderen olarak etiketlenmiş.
*Bunların yanında hata gidermeleri ve performans iyileştirmelerini içeren iOS8.3 Beta 4 ile ilgili yeni bir gelişme olduğunda, haberimize eklenecektir.

Haber kategorisi: