iOS 10, Siyah Tema ile mi Gelecek?

Apple, WWDC 16 etkinliğinde yazılımsal yeniliklerini tanıtacak. iOS 10 işletim sistemini görücüye çıkaracak olan Apple, siyah tema seçeneğini sunabilir.
iOS 7 ile beyaz tonların hakim olduğu bir tasarım anlayışını benimseyen Apple, yeni güncellemeler ile sistem arayüzünde küçük iyileştirmeler yapmıştı. Uzun bir süredir tasarımsal yenilik sunmayan Apple, iOS 10 ile tabularını yıkabilir. 13 Haziran'da düzenlenecek olan WWDC 16 etkinliğinde iOS 10 güncellemesini görücüye çıkaracak olan firma, etkinlik için WWDC uygulamasını güncellemişti.

iOS 10 ile siyah tema gelebilir!

Güncellenen WWDC uygulamasında göze ilk çarpan şey "Dark Mode" özelliği oldu. WWDC uygulamasının karanlık tema seçeneği ile gelmesi; siyah renklerin hakim olduğu iOS isteyen kullanıcıları heyecanlandırdı. Beyaz rengin özellikle gece saatlerinde tabiri caiz ise göz yakması, ayrıca siyah iPhone'da beyazın hakim olduğu arayüzün pek de hoş durmaması Apple'ı yeni bir opsiyon sunmasına neden olabilir.

Aslında iOS'te siyah tema "renkleri tersine çevir" özelliği ile kullanılabiliyor. Ancak sistemdeki tüm renkleri tersine çevirdiği için bu özellik pek kullanışlı olmuyor. Apple'ın siyah tema için geçtiğimiz yıllarda bir ilk adımı olmuştu. iOS 7.1'in Beta sürümlerinde siyah klavye sisteme eklenmişti. Ancak iOS 7.1'in final sürümünde bu seçenek kaldırılmıştı.

WWDC uygulamasını karartan Apple'ın, iOS 10 güncellemesi ile siyah temayı sisteme eklemesine kesin gözüyle bakılıyor.

Haber kategorisi: