Apple İos 9'da Güvenlik Şifresi 6 Haneli Oldu

Apple'ın dün akşam düzenlemiş olduğu WWDC etkinliğinde biz kullanıcılara yeni iOS 9'u tanıttı ve hakkında çok önemli bilgiler aktardı.

Yeni iOS 9 ile güvenlik konusunda daha sağlam adımlar atan Apple özellikle kullanıcıların kişisel bilgilerini, dökümanlarını daha güvenilir hale getirmek için yeni çözüm yolları geliştirmiş .Bunlardan en önemlisi iPhone akıllı telefonlarda yer alan güvelik şifresi oluyor. Kullanıcılar akıllı telefonlarını düşmanlardan korumak için belirlemiş olduğu 4 haneli güvenlik şifresi bazı zamanlar hiç işe yaramıyor ve kötü niyetli kişiler tarafından bir kaç dakika içerisinde şifre kırılıyor ve bilgiler kolayca alınabiliyor. Kullanıcıların bu konuda başının ağrımasından ve Apple'ın başını ağrıtmasından sonra Apple bu konuda daha hassas davranarak akıllı telefonlara belirlenen 4 haneli güvenlik şifresinin daha da güvenlikli hale getirmek için yeni bir çözüm yolu geliştirdi. Artık iOS 9 ile iPhone akıllı telefonlara belirlenecek olan güvenlik şifresi 6 haneli olacak ve şifre içerisinde hem numara hem de harf bulunabilecek. Kullanıcıların artık 10.000 farklı kombinasyonda güvenlik şifresi belirleyebilecek.

Haber kategorisi: 

1 Yorum

Ynt: Apple İos 9'da Güvenlik Şifresi 6 Haneli Oldu

İlginçtir, ben iOS8.4 Betadan iOS9 Betaya güncelledim, şifrem 4 basamaklı ve sayılardan oluşuyordu, değiştirmemi istemedi. Eski şifremi kabul etti. Demek ki yeni şifre almaya çalıştığımda veya değiştirmek istediğimde isteyecek.