makale

pandeminin gölgesinde: 15 eylül Apple etkinliğinden satır başları

Bu pandemi süreci hepimizin hayatını az ya da çok değiştirmişe benziyor. Normalde, Apple’in eylül etkinlikleri şişman kadının sahneye çıkmasıyla yani yeni iPhone’ların tanıtılmasıyla sonlandırılırdı. Bu gelenek, geçen yıl ki sunumu servislerin domine etmesiyle biraz sarsılmış olsa da eylül ayının yeni iPhone ayı olduğunu hepimiz biliriz. Fakat, pandemi her şeyi değiştirdiği gibi bu rutini de bozdu ve yeni iPhone’ların tanıtımı ekim ayına kaldı. yine de elimizde yeni iPad ve apple watch modelleriyle yeni bir servis var, hepsine sırasıyla bakacağız.

Kategori: 

haydi watsap kuralım, uygulamada bildirimler

watsap uygulamasında ilk yazımızda, uygulamayı kurmuş, ve ayarlarına kısaca bir göz atmıştık, şimdi ise, temel olarak detaylı bir inceleyeceğiz.

watsap önemli bildirim ayarları:

bilgisayarlarımızda veya telefonlarımızda herhangi bir uygulama yüklediğimizde, uygulama, varsayılan ayarlarıyla gelir.

buda tabi biz kullanıcıları birhayli yorar

watsapda bu uygulamalardan biridir, temel olarak kendi hazır ayarlarıyla gelir, ve bizler kişisel olarak değiştire biliriz, ozaman haydi, değiştirelim.

Kategori: 

Haydi, watsap kuralım

merhaba değerli okurlar, bu yazımda sizlere, sıklıkla kullanılan, ve watsap uygulamasını henüz kurmayanlar için, watsap kurulumunu ve kullanımını anlatacağım.

giriş:

öncelikle bilinmelidirki teknoloji günümüzde çok yaygın olarak kullanılmakta,
eskiden sadece sesli olarak telefonlaşma varken, şuanki dönemde artık teknoloji belli bir boyuta geldi, ve çok farklı konumlara yerini bıraktı.

bu durumda, artık kandillerde, özel günlerde aramak yerine fotoğraf gönderiyor, mesaj atıyoruz,
aslında teknoloji bizlere hem yarar oldu, hemde zarar.

Kategori: 

by innovation only: 10 eylül Apple etkinliğinden satır başları.

merhabalar. bu yazıda 10 eylül etkinliğinde tanıtılan servis ve donanımlara hızlı bir bakış atacağız. yeni iPhone modellerinin tartışılmasını ise ayrı bir yazıya bırakacağız.

Kategori: 

IPHONEDA METİN KOPYALAMAK

iPhone'da metnin üzerine üç parmakla dört kez tıklanarak metnin kopyalanması mümkün; ama metnin tamamını veya bir kısmını seçmek, metni paylaşmak ve yapıştırmak gibi metin düzenleme işlemlerini pratik bir şekilde yapmak isteyenler için rotor hareketini bilmek önemlidir.

Kategori: 

iOS kullanıcı deneyimine bir bakış 3: bildirim modelinin kalbine yolculuk

merhabalar. iOS kullanıcı deneyimini kurcalamaya devam ediyoruz. şimdi de son yazımızda sözünü verdiğimiz gibi iOS bildirim modelini masaya yatıracağız. ama bunu yaparken zaman zaman o yazıya referans vereceğimizden eğer hala okumamışsanız, mobil bildirim modellerini incelediğimiz yazıyla başlamanız iyi olabilir.

Kategori: 

iOS kullanıcı deneyimine bir bakış2: mobil bildirim modellerine genel bir giriş

merhabalar. iOS kullanıcı deneyimini tartıştığımız yazı dizimize birbirini takip edecek iki yazılık bir seri ile devam ediyoruz. serinin bu ilk yazısında, modil işletim sistemlerinin çok önemli bir parçası olan bildirim modellerini geniş şekilde ele alacağız. takip eden yazıda ise, iOS bildirim modelini inceleyeceğiz. yazı dizimizin misyonu gereği, bildirim modelinin adım adım nasıl çalıştığını anlatan bir kılavuzdan ziyade ilgili alanın genel iOS kullanıcı arayüzündeki yerini, erişilebilirlik tutarlılığını ve gelecek sürümlerde neler olabileceğini tartışacağız.

Kategori: 

25 mart apple etkinliğinde tanıtılan servisler neler? alışkanlıklarımız değişecek mi?

merhabalar. son yazımızda sözünü ettiğimiz üzere, Apple bizim saatimize göre pazartesi akşamı bir etkinlikle yeni servislerini tanıttı. sunumda macos, tvOS ve iOS güncellemeleri de var fakat ana tema elbette yeni yayın servisi, dergi abonelik servisi, oyun servisi ve apple card idi. biz de bu yazıda ilgili servisler hakkında gevezelik edeceğiz.

Kategori: 

Sayfalar

RSS - makale beslemesine abone olun.