Engellilik

iOS ile Braille ekran kullanma

Bu makalede, iOS cihazlarla Braille ekran kullanmayı, kullanma yöntemlerini, Braille ekran kullanmanın yararlarını, iOS cihazları tarafından desteklenen Braille ekranları ve Braille ekranlarla kullanılabilecek genel Voice Over komutlarını inceleyeceğiz. Baştan söyleyeyim, uzun bir yazı olacak…

Kategori: 

IPHONEUN GÖRME ENGELLİLERİN EĞİTİMİNDE KULLANILMASI

Bu yazımda iPhone'un görme engelli bireylerin eğitiminde nasıl kullanılacağını kısaca anlatmaya çalışacağım. Başta görme engelli öğrenci ve görme engelli öğretmenler olmak üzere görme engelli bireyler için yararlı olacağına inanarak böyle bir yazı kaleme aldım. Amacım; iPhone ile kitap okumak, ses kaydetmek, not almak gibi işlemlerin nasıl yapılacağını anlatmaktır. Kurs, toplantı vb. Faaliyetlerde not almak için iPhone'unuzun rahatsız etme modunu açarak bildirim sesleri gibi uyarıların not alma işlemini zaman zaman kesintiye uğratmasını önleyebilirsiniz.

Kategori: 

Apple tv-erişilebilirlik özellikleri

Bu makale kullanıcıların Apple Tv içerisindeki erişilebilirlik seçeneklerini keşfetmeleri için
Apple'ın
sayfasından derlenmiştir.

Görme desteği büyük ekranla büyüyor.

Yeni Apple TV, hiç görmeyen veya az gören kişiler için VoiceOver ve Büyütme gibi çeşitli özellikleri destekleyerek TV’nizin sunduğu tüm eğlenceli içeriklerden tam anlamıyla yararlanmanıza yardımcı oluyor.

Kategori: 

Problem Report on Turkish Braille system on i devices

Problem Report on Turkish Braille system on i devices
In this report, the problems related to Braille writing or reading on i Devices were carefully studied and stated in Detail.
We hope, Apple experts will realize and correct those problems.
Turkish Braille Alphabet Not Exist on 6 or 8-dot modes

Kategori: 

Gelen Mesajların tekrar hatırlatılmaması için yapılması gereken ayar

Bir mesaj geldiğinde gelen mesajın bize tekrar hatırlatılmaması için şu ayar yapılır:
öncelikle, ayarlar, bildirimlere giriş yapılır.
daha sonra, dahil et başlığına ulaşılır.
bir kez sağa fiske hareketiyle ilerlediğimizde, telefon, mesajlar, Facebook gibi uygulamaların bildirim stillerini değiştirebileceğimiz bir bölümle karşılaşacağız.
Mesajlar uygulamasının bildirim stilini değiştirmek istediğimiz için, fiske hareketini kullanarak mesajlar; işaretler, sesler, başlıklar şeklindeki bölüme geliriz.
bu alana tıklayalım.

Kategori: 

RSS - Engellilik beslemesine abone olun.